Reset Password

на барање
click to see all images

Азурен Брег 3НП ( Ница-Кан- Антиб- Сен Тропе – Монако- Парфимерија Фрагонард-Монте Карло)

,
Азурен брег, Франција, Азурен брег
во хотел со 4* 50 eur. 6 дена 3НП per guest
Your search results
автобуски аранжман
Нова Година 2024
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови… Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот… Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот… Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег – најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата…

програма

1 ДЕН 28.12.2023 СКОПЈЕ:

Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН  29.12.2023 КАН :

Пристигнување во Кан  во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно вре99ме за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината… Ноќевање.

03 ДЕН 30.12.2023 КАН – СЕН ТРОПЕ

Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање.

 

04  ДЕН 31.12.2023 КАН – АНТИБ – НИЦА – МОНТЕ КАРЛО :

Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)…  потоа продолжуваме со посета на Ница… Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата… Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет… единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.

05 ДЕН  01.01.2024 КАН  – ЕЗ – МОНАКО – СКОПЈЕ:

Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето…Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот.( влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

06 ДЕН 02.01.2024 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ СО BLACK WEEK PROMO за Хотел 3 * ЗА  РЕЗЕРВАЦИИ 17-24 НОЕМВРИ:  259 € / 16.600 денари

Цената е валидна со резервација на пакет излети

РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  299 € / 18.540 денари

 

ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 4 *,со резервација на пакет излети: 299 € / 17.300 денари

РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  329 € / 20.400 денари

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во центарот на Кан, и
Сместување во хотел Hotel Amarante 4*,во центарот на Кан,

Разглед на Кан
Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (до 60 години) – 300 мкд,
Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
Посета на Ст. Тропе (40€)
Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
Посета на Ница и Антиб (50€)

*** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег – 140€

Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
Влезници за културно историски споменици, музеи.
Билети за јавен превоз
Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
Доплата за избор на седиште 20€
Доплата за празно седиште – 150€

 

НАПОМЕНИ:

За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
Останатите услови на патување важат според годишниот програм на САНСЕТ ТРАВЕЛ
Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

View more
цена
Price per guest: 50 eur.
City Tax Fee: 5 eur. Single Fee
Minimum no of nights: 6
Extra options:
Задолжително патничко осигурување (до 60 години): 5 eur. Per Guest
Новогодишна посета на Монте Карло: 30 eur. Per Guest
Посета на Ст. Тропе: 40 eur. Per Guest
Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден: 30 eur. Per Guest
Посета на Ница и Антиб: 50 eur. Per Guest
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Франција
State: Азурен Брег
Country: France
детали
Property Status: на барање
Property ID: 38167
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
50 eur.
2
50 eur.
3
50 eur.
4
50 eur.
5
50 eur.
6
50 eur.
7
50 eur.
8
50 eur.
9
50 eur.
10
50 eur.
11
50 eur.
12
50 eur.
13
50 eur.
14
50 eur.
15
50 eur.
16
50 eur.
17
50 eur.
18
50 eur.
19
50 eur.
20
50 eur.
21
50 eur.
22
50 eur.
23
50 eur.
24
50 eur.
25
50 eur.
26
50 eur.
27
50 eur.
28
50 eur.
29
50 eur.
30
50 eur.
31
50 eur.
January 2024
M T W T F S S
1
50 eur.
2
50 eur.
3
50 eur.
4
50 eur.
5
50 eur.
6
50 eur.
7
50 eur.
8
50 eur.
9
50 eur.
10
50 eur.
11
50 eur.
12
50 eur.
13
50 eur.
14
50 eur.
15
50 eur.
16
50 eur.
17
50 eur.
18
50 eur.
19
50 eur.
20
50 eur.
21
50 eur.
22
50 eur.
23
50 eur.
24
50 eur.
25
50 eur.
26
50 eur.
27
50 eur.
28
50 eur.
29
50 eur.
30
50 eur.
31
50 eur.
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close
Задолжително патничко осигурување (до 60 години)
5 eur.
Per Guest
Новогодишна посета на Монте Карло
30 eur.
Per Guest
Посета на Ст. Тропе
40 eur.
Per Guest
Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден
30 eur.
Per Guest
Посета на Ница и Антиб
50 eur.
Per Guest

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x
во хотел со 4* 50 eur. 6 дена 3НП per guest