Reset Password

слободно
click to see all images

Белград 3 дена 2 ноќевања

,
, Србија
3 дена 45 eur. 2 НП per guest
Your search results
автобуски аранжман
Декемвриски Патувања
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

1ден 08.12.2023 (Петок) СКОПЈЕ – БЕЛГРАД
Состанок на групата во 02:00 часот на Дрво Декор. Ноќно патување кон Белград со попатни паузи и царински
формалности. Пристигање во Белград околу 9 часот. Организиран панорамски разглед на Белград со водич со
посета на: Црква „Св. Сава“, Собрание на Белград и Србија, црква „Св. Марко“, споменик на кнез
Михајло, стадионот на ФК Црвена Звезда, атрактивниот дел на градот Пешачки разглед на тврдината
Калемегдан и прошетка по најпознатата белградска улица – Кнез Михајлова.Bраќање во Хотел сместување.
Слободно време за одмор или индивидуални активности. Ноќевање.
2ден 09.12.2023 (Сабота) БЕЛГРАД – НОВИ САД – БЕЛГРАД
Појадок. По појадокот, организиранa факултатативно Нови Сад и Петроварадинска тврдина . Разглед на градот:
Улицата на Јован Ј. Змај, Дунавската улица – пешачка трговска зона, Владичанскиот двор, плоштадот со
Градското собрание и католичката црква, Петроварадинската тврдина.. Целодневна посета на Градот. Враќање
во Белград. Ноќевање.
3ден 10.12.2023 (Недела) БЕЛГРАД – СКОПЈЕ
Појадок. После појадокот одјавување од хотел. Се упатуваме кон центарот на Белград каде ќе имате можност
да прошетате низ Кнез Михајлова или можеби новиот дел “Београд на води”. Слободни активности до 12часот и
посета на трговскиот центар Ушче. Слободно време за кафе, шопинг, прошетка.Во договореното време,
поаѓање кон Македонија. Пристигнување во вечерните часови
Цена на аранжманот 135 €
Во цената на аранжманот е вклучено:
 превоз на наведената релација со туристички автобус
 Разглед на Белград со локален водич;
 2 ноќевања со појадок во Hotel Abba 4*
 Oрганизација и реализација на патувањето со лиценциран придружник од агенција;
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 факултативна посета на Нови Сад 25€
 Патничко осигурување 5€
 Вечера во Скадарлија 30€
 Доплата за еднокреветна соба 45€.
Напомена:
За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници
За реализација на факултативата Нови Сад потребно е мин. 35 пријавени лица;
За патување со сопствен превоз – 10€ од цената;
Уплата исклучиво во денари.
ОПИС на ХОТЕЛОТ ABBA4*
Хотелот “Abba” е модернистичко, ново и единствено име на хотелскиот пазар. Овој хотел кој претставува
синоним за квалитет и комфор. Хотелот се наоѓа во општина Вождовац(хармот Свети Сава). Секоја соба има
клима уред, ТВ ЛЦД, бесплатен WI-FI интернет и бесплатен паркинг.
Важат општите услови на ТА.Камелија Турс-СКТМ

View more
цена
Price per guest: 45 eur.
Minimum no of nights: 3
Extra options:
факултативна посета на Нови Сад: 25 eur. Per Guest
Патничко осигурување: 5 eur. Per Guest
Вечера во Скадарлија: 30 eur. Per Guest
Доплата за еднокреветна соба: 45 eur. Per Guest
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Србија
State: Србија
Country: Serbia
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38284
Rooms: 0
Bedrooms: 0
Bathrooms: 0
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
греење
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
45 eur.
2
45 eur.
3
45 eur.
4
45 eur.
5
45 eur.
6
45 eur.
7
45 eur.
8
45 eur.
9
45 eur.
10
45 eur.
11
45 eur.
12
45 eur.
13
45 eur.
14
45 eur.
15
45 eur.
16
45 eur.
17
45 eur.
18
45 eur.
19
45 eur.
20
45 eur.
21
45 eur.
22
45 eur.
23
45 eur.
24
45 eur.
25
45 eur.
26
45 eur.
27
45 eur.
28
45 eur.
29
45 eur.
30
45 eur.
31
45 eur.
January 2024
M T W T F S S
1
45 eur.
2
45 eur.
3
45 eur.
4
45 eur.
5
45 eur.
6
45 eur.
7
45 eur.
8
45 eur.
9
45 eur.
10
45 eur.
11
45 eur.
12
45 eur.
13
45 eur.
14
45 eur.
15
45 eur.
16
45 eur.
17
45 eur.
18
45 eur.
19
45 eur.
20
45 eur.
21
45 eur.
22
45 eur.
23
45 eur.
24
45 eur.
25
45 eur.
26
45 eur.
27
45 eur.
28
45 eur.
29
45 eur.
30
45 eur.
31
45 eur.
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close
факултативна посета на Нови Сад
25 eur.
Per Guest
Патничко осигурување
5 eur.
Per Guest
Вечера во Скадарлија
30 eur.
Per Guest
Доплата за еднокреветна соба
45 eur.
Per Guest

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
3 дена 45 eur. 2 НП per guest