Reset Password

слободно
click to see all images

Божиќен Пазар Венеција, Верона, Бусуленго 8 Декември

,
Венеција, Италија
ПРОМО цена на аранжманот со пријава на пакет ексурзии 139€/8.618ден
Your search results
автобуски аранжман
B & B - ноќевање со појадок, Декемвриски Патувања
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Програма на патување:

1.Ден 07.12.2023 (Четврток) СКОПЈЕ

Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) во 13.30 часот. Поаѓање за Италија во 14.00 часот. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Ноќно возење.

  1. Ден 08.12.2023 (Петок) ВЕНЕЦИЈА

Пристигнување во претпладневни часови во Пунта Сабиони и заминување на разлед и посета на Венеција. Организран трансфер со брод – вапорето и прошетка низ уличките во градот на мостови и канали; Плоштадот и Црквата Св. Марко, Мостот на Воздишките, Дуждевата Палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде… Слободно време за индивидуални прошетки и разгледи. По разгледот заминување за Лидо ди Јесоло и сместување во хотел.  Ноќевање.

3.Ден  09.12.2023 (Сабота) ВЕРОНА – БОЖИЌНО СЕЛО БУСУЛЕНГО

Појадок. Ден предвиден за факултативна посета на градот на заљубените, Верона и прекрасното божиќно село Бусуленго. Разгледот на Верона го започнување релаксирано со придужникот на групата со посочување на местата од интерес: го минуваме мостот и влегуваме покрај Ѕидините на градот до Арената, плоштадот Бра, Виа Мацини и Плоштадот Ербе, сè до Куќата на Јулија. По разгледот следи слободно време за уживање во предбожиќната атмосфера на Верона со посета на божиќните пазари актуелни во овој период од годината. Во договорено време продолжување кон божиќното село Бусуленго. Пристигнување и посета на едно најубавите божиќни села во Италија, уживање и прошеткиво прекрасната предбожиќна атмосфера, шаренило од вкусови и бои, дегустација на слатки, уживање во чаша квалитетно италијанско вино…Во договорено време врќање назад во хотелот во Лидо ди Јесоло. Слободна вечер за индивидуални прошетки низ Лидо ди Јесоло. Ноќевање.

4.Ден 10.12.2023 (Недела) МУРАНО – БУРАНО – ТОРЧЕЛО

Појадок.Слободен ден за индивидуални прошетки или можност за факултативно крстарење по островите на Венецијанска лагуна, Мурано, Бурано и Торчело. Започнуваме со посетата на островот Мурано, далеку познат по вековната традиција во изработка на стакло, каде е всушност и фабриката за изработка на стакло, прошетка по островот, кратко слободно време, потоа продолжуваме кон Бурано, островот со најубавите шарени куќички и најдобрите рачни изработки од чипка. И за крај на оваа прекрасна прошетка, посета на Торчело, островот кој бил всушност првиот најстар и најгусто населен остров во овој дел на Италија, престолнина во која има бројни споменици врзани со богатата историја. По разгледот враќање се упатуваме кон Пунта Сабиони. Поаѓање за Македонија во попладените часови, дневно и ноќно возење низ Словенија, Хрватска и Србија со кратки попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности.

5.Ден 11.12.2023 (Понеделник) СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во претпладневните часови, во зависност од задржувањата на граница.

ПРОМО цена на аранжманот со пријава на пакет ексурзии – 139€/8.618ден

Редовна цена на аранжманот – 159€/9.858ден

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Превоз со високо туристички автобус на наведената релација

– Сместување во хотел 3*/4* во Лидо ди Јесоло (или околина) на база 2 ноќевања со појадок

– Организирани посети според програмата

– Организација, реализација и лиценциран туристички придружник за време на патувањето.

– Оранизиран трансфер од Кавадарци, Неготино иВелес, поаѓање од Скопје и Куманово

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Задолжително патничко и здравствено осигурување

– Превоз со брод вапорето до Венеција – 20€

– Факултативна посета наВерона и Бусуленго -35€

– Факултативна екскурзија со брод по островите Мурано, Бурано и Торчело -35€;

– Доплата за туристичка такса на рецепција во хотел 5€ по лице за 2 ноќи(доплата на лице место)

 

Попусти и опционални доплати:

-Доплата за еднокреветна соба 40€/2.480ден,

-Попуст за 3то лице на дополнителен кревет -10% (на барање),

-Доплата за одбирање на ред на седење во автобус 10€/620мкд (мин. 2 седишта),

-Доплата за дополнително седиште во автобус 80€/4.960ден.

 

Важни напомени:

-За реализација на аранжманот потребен е минимум од најмалку 40 патници, организаторот го задржува правото во случај на недоволен број на пријавени да го откаже патувањето најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

-За ова патување потребно е да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 6 месеци пред истек од датумот на враќање, организизаторот не носи одговорност во случај на невалидна патна исправа.

-За реализација на факултативните излети потребен е минимум од најмалку 30 патници, во случај на недоволен број на пријавениогранизираторот го задржува правото да ја зголеми цената на факултативата или истатата да ја откаже.

-Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активностите во програмата во случај на потреба.

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Италија
State: Италија
Country: Italy
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38029
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x
ПРОМО цена на аранжманот со пријава на пакет ексурзии 139€/8.618ден