Reset Password

на барање
click to see all images

БУДВА ЛЕТО 2023 ХИТ ПАКЕТ

,
Будва, Црна Гора
Your search results
автобуски аранжман
Црна Гора
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Црна Гора лето 2023 Будва – бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан…) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете! Одбери Будва лето 2023.

Будва лето 2023 ХИТ ПАКЕТ: 10 дена / 9 ноќевања + автобуски превоз

ТЕРМИНИ I категорија II категорија
19.06. – 28.06.2023 139 € 119 €
28.06. – 07.07.2023 159 € 139 €
07.07. – 16.07.2023 185 € 159 €
16.07. – 25.07.2023 205 € 179 €
25.07. – 03.08.2023 209 € 185 €
03.08. – 12.08.2023 209 € 185 €
12.08. – 21.08.2023 195 € 165 €
21.08. – 30.08.2023 169 € 149 €
30.08. – 08.09.2023 139 € 119 €
 • Поаѓањето е ден однапред од дадените термини: 18.06., 27.06., 06.07…. од Скопје во 23.30 часот (Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.30ч, Велес 22.30ч )
 • Цените се изразени во евра по патник со вклучен автобуски превоз;
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 € по патник дневно (за деца 2-12 год. 0,5 €) – се плаќа во агенцијата.
 • Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;
 • Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50% попуст;
 • I категорија е соба со сопствено купатило;
 • II категорија две соби делат едно купатило;
 • Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;
 • Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби кај првата категорија и двокреветни соби кај втората категорија, на база 9 ноќевања и автобуски превоз;
 • Вилите се оддалечени 300 – 400 метри од Словенска плажа;
 • Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;/
 • Одбитокот за сопствен превоз е 10 евра по патник
 • ПАКЕТ ВО РЕСТОРАН: 9 ПОЛУПАНСИОНИ ( ПОЈАДОК / ВЕЧЕРА ) ЦЕНА: 88 € (деца од 2-12 год. –детски оброк 44 €)
 • Појадокот е во термин од 08.00ч до 11.00ч а вечерата од 18.00ч до 22.00ч.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Будва
State: Црна Гора
Country: Montenegro
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37762
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x