Reset Password

слободно
click to see all images

Будимпешта 3НП (Естергом – Вишеград- Сент Андреа-Виена)

,
Будимпешта, Унгарија, Будимпешта
3 НП 33 eur. Будимпешта per guest
Your search results
автобуски аранжман
Нова Година 2024
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Будимпешта – Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи… Со спојувањето на трите града- Будим, Обуда и Пешта во 1873 год. настанала единствената Будимпешта, денес град со околу 2 милиони жители, административен, културен, научен, трговски и сообраќаен центар на Унгарија. Будимскиот дворец, авенијата Андраши со плоштадот на хероите и Милениумската подземна железница се прогласени за светско културно наследство под заштита на УНЕСКО. Ако сте љубители на уметноста, архитектурата и историјата Будимпешта е вистинскиот избор за Вас.

1 ден  28.12.2023 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА   Состанок  на групата пред спортската сала Борис Трајковски  во 13.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 13.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден   29.12.2023 БУДИМПЕШТА  Очекувано Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Факултативно Ве водиме на панорамско разгледување на градот : Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата “Св. Стефан”, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата “Св. Матејас”, Рибарската тврдина…  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел…  Ноќевање.

3 ден    30.12.2023 БУДИМПЕШТА –ВИЕНА  Појадок. Препорачуваме  целодневна посета на Виена со попатна пауза во аутлет шопинг центарот PARNDORFF. Панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Враќање во Будимпешта. Ноќевање

4 ден   31.12.2023  БУДИМПЕШТА  – ЕСТЕРГОМ – ВИШЕГРАД – СЕНТ АНДРЕА   По појадокот следи целодневен факултативен излет до Естергом и Вишеград – некогашните центри на кралска Унгарија. Пристигнување во Естергом – град кој лежи на брегот на Дунав, воедно и природна граница помеѓу Р.Унгарија и Р.Словачка. Разглед на градот со локален водич и посета на Естергомската катедрала која е највисоката црква во Р.Унгарија. Патот продолжува кон Вишеград, каде се наоѓа летната резиденција на кралот Матијас, некогашното кралско седиште на Унгарија. Попладне попатна посета на живописното градче Ст. Андреја – каде се негуваат старата архитектура и народните ракотворби, богато со голем број винотеки, музеи, галерии и цркви. Разглед на градот  и слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Враќање во хотел во Будимпешта во попладневните часови.  ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА НА ПЛОШТАД. Ноќевање

5 ден    01.01.2024 БУДИМПЕШТА  Појадок.По појадокот, одјавување од хотел. Слободен ден во центарот на Будимпешта  со можност  за факултативно крстарење со брод по Дунав, под прекрасните мостови со можност за единствен поглед од вода на најимпозантните објекти во Будим и Пешта . Поаѓање за Македонија во доцните попладневни часови. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

6 ден  02.01.2024 СКОПЈЕ  Очекувано Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10 НОЕМВРИ:  199€/ 12.340 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ со резервација на пакет излети:  199 €/ 12.340 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  219€/ 13.580 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

Превоз со високотуристички автобус
3 ноќевања со појадок во хотел Bestline 3*
Организација на аранжманот
Лиценциран туристички придружник

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (до 60 години) 300денари
Крстарење по Дунав  20€
Посета на Естергом, Вишеград и Сент Андреа  50€
Посета на Виена и  OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF  50€

Задолжителен разглед на Будимпешта со локален водич 15€

***ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Будимпешта – Крстарење – Виена – Сент Андреа – 120€

Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
Туристичка такса 185 ден по лице
Доплата за еднокреветна соба  3.600 денари
Доплата за седиште по избор 20€ (задолжителна резервација при уплата)
Доплата за празно седиште – 150€

 

НАПОМЕНИ:

За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата

Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
за резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
Останатите услови на патување важат според годишниот програм на САНСЕТ  ТРАВЕЛ
Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

View more
цена
Price per guest: 33 eur.
City Tax Fee: 3 eur. Per Guest
Minimum no of nights: 6
Extra options:
Задолжително патничко осигурување (до 60 години): 5 eur. Per Guest
Крстарење по Дунав: 20 eur. Per Guest
Посета на Естергом, Вишеград и Сент Андреа: 50 eur. Per Guest
Посета на Виена и OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF: 50 eur. Per Guest
Задолжителен разглед на Будимпешта со локален водич : 15 eur. Per Guest
ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Будимпешта – Крстарење – Виена – Сент Андреа: 120 eur. Per Guest
Доплата за еднокреветна соба: 58 eur. Per Guest
Доплата за седиште по избор: 20 eur. Per Guest
Доплата за празно седиште: 150 eur. Per Guest
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Унгарија
State: Будимпешта
Country: Hungary
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38261
Rooms: 0
Bedrooms: 0
Bathrooms: 0

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
33 eur.
2
33 eur.
3
33 eur.
4
33 eur.
5
33 eur.
6
33 eur.
7
33 eur.
8
33 eur.
9
33 eur.
10
33 eur.
11
33 eur.
12
33 eur.
13
33 eur.
14
33 eur.
15
33 eur.
16
33 eur.
17
33 eur.
18
33 eur.
19
33 eur.
20
33 eur.
21
33 eur.
22
33 eur.
23
33 eur.
24
33 eur.
25
33 eur.
26
33 eur.
27
33 eur.
28
33 eur.
29
33 eur.
30
33 eur.
31
33 eur.
January 2024
M T W T F S S
1
33 eur.
2
33 eur.
3
33 eur.
4
33 eur.
5
33 eur.
6
33 eur.
7
33 eur.
8
33 eur.
9
33 eur.
10
33 eur.
11
33 eur.
12
33 eur.
13
33 eur.
14
33 eur.
15
33 eur.
16
33 eur.
17
33 eur.
18
33 eur.
19
33 eur.
20
33 eur.
21
33 eur.
22
33 eur.
23
33 eur.
24
33 eur.
25
33 eur.
26
33 eur.
27
33 eur.
28
33 eur.
29
33 eur.
30
33 eur.
31
33 eur.
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close
Задолжително патничко осигурување (до 60 години)
5 eur.
Per Guest
Крстарење по Дунав
20 eur.
Per Guest
Посета на Естергом, Вишеград и Сент Андреа
50 eur.
Per Guest
Посета на Виена и OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF
50 eur.
Per Guest
Задолжителен разглед на Будимпешта со локален водич
15 eur.
Per Guest
ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Будимпешта – Крстарење – Виена – Сент Андреа
120 eur.
Per Guest
Доплата за еднокреветна соба
58 eur.
Per Guest
Доплата за седиште по избор
20 eur.
Per Guest
Доплата за празно седиште
150 eur.
Per Guest

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
3 НП 33 eur. Будимпешта per guest