Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Венеција и Милано за 8-ми Март

, ,
Венеција, Италија, Венеција, Италија, Милано
Резултатите од пребарувањето
автобуски аранжман
пролетни патувања
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

цена од 159 еур сега од 139 еур

Поаѓање: 07.03.2024
Враќање: 10.03.2024
Превоз: Автобус
Сместување: Хотел

Патувајте и овој 8-ми Март заедно со нас во волшебната Италија.

Италија важи за една од најубавите земји во Европа. Превкусна храна, неверојатно убави градови, историја која датира векови и векови наназад, дом на многу модни дизајнери.

Па доколку сè уште не сте биле во Италија, но би сакале да ја посетите, искористете го овој продолжен викенд и истражете ги убавините на оваа прекрасна земја,со еден збор – дозволете си себеси накратко да го впиете италијанскиот дух и начин на живот.

Прв ден

Местото на собир на групата на паркингот кај хотел Русија во 16.30 часот. Поаѓање за Италија во 17.00 часот. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности. Ноќно возење.

Втор ден

Пристигнување во утринските часови во Трст. Слободно време за индивидуална прошетка (околу 3 часа) низ центарот на Трст, плоштадот Piazza Unità d’Italia, античкиот театар, катедралата на Сан Густо, паркот направен во чест на паднатите борци, српската црква св. Спиридон… Во договореното време, поаѓање кон Лидо ди Јесоло, со попатна посета на Designer Outlet Noventa di Piave, уникатен шопинг центар кој изобилува со продавници од познатите светски дизајнерски брендови по ниски цени. Продолжување кон Лидо ди Јесоло и сместување во хотел. Слободно време за ноќна прошетка низ Лидо ди Јесоло. Ноќевање.

Трет ден

По појадокот во хотел групата се упатува на целодневна факултативна екскурзија во Милано… Замокот Sforzesco, Arco de la Pace, паркот Sempione, населбата Brera, познатата опера Scala di Milano, галеријата Vittorio Emanuele II, и се разбира познатата миланска катедрала, Il Duomo di Milano. Слободно време за индивидуална прошетка низ градот на модата, можност да пробате некој од локалните специјалитети, како што се миланското рижото, познатото џелато, панцерота, тестенини или пица во големиот број ресторани сместени во преубавиот центар на градот. Во попладневните часови поаѓање назад кон Лидо ди Јесоло. Ноќевање.

Четврти ден

По појадок во хотелот, одјавување и поаѓање кон Пунта Сабиони, пристаништето каде со брод се упатуваме кон безвременскиот град на вода, Венеција. Плоштадот Сан Марко, Дуждевата палата, каналот Гранде, мостот Риалто…. Слободно време за индивидуална прошетка. Во договорено време, од пристаништето во Венеција, се упатуваме кон Пунта Сабиони. Поаѓање кон Македонија. Ноќно возење преку Словенија, Хрватска, Србија со попатни паузи за одмор и обавување царински формалности.

Петти ден

Пристигнување во Македонија околу пладне.

Што е вклучено во цената

 • 2 ноќевања во хотел со 3* со појадок
 • Автобуски превоз од Скопје
 • Посета на Трст и Noventa di Piave Designer Outlet центарот
 • Лиценциран придружник

Што не е вклучено во цената

 • Трансфер од Битола, Прилеп,Гевгелија и Струмица – 10 еур по лице (во еден правец )
 • Трансфер од Штип, Неготино, Кавадарци, Велес – 5 еур по лице (во еден правец )
 • Патничко осигурување
 • Задолжителна посета на Венеција со брод и локален водич – 25е
 • Факултативна посета на Милано со локален водич – 55е
 • Туристичка такса (се плаќа на рецепција во хотелот)
 • Индивидуални трошоци (влезници за музеите)
Прикажи повеќе
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 39055
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

март 2024
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
април 2024
П В С Ч П С Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x