Reset Password

слободно
click to see all images

Венеција ( Трст- Палманова – Милано – Верона) 2НП

, , , , ,
Венеција, Верона, Милано, Палмонова, Трст, Италија
Трст- Палманова - Милано - Верона 30 eur. 2НП per guest
Your search results
автобуски аранжман
Декемвриски Патувања
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Венеција – Господарка на Јадранот… чудесен град на вода со повеќе од 400 канали и исто толку мостви, со векови е еден од најчудесните градови што некогаш човекот ги создал…Венеција е колаж од раскошни палати на каналот Гранде, таинствени улички, канали, мостови, гондоли, повеќе од 100 фасцинантни цркви, симпатични плоштади и колоритни фасади… Најуникатен град на планетата Земја… во минатото најмоќна светска поморска и трговска сила… денес го живее истиот сјај од врвот на својата слава во 15 от век. Венеција не може никој да Ви ја прераскаже… едноставно морате да ја доживеете нејзината убавина.

1 ден   07.12.2023СКОПЈЕ:                                      

Состанок на групата во 11.30ч наутро на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 12.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

 

2 ден  08.12.2023 ТРСТ – Outlet Shoping centar PALMANOVA –  ВЕНЕТО

Очекувано пристигнување во Трст во претпладневните часови. Прошетка низ центарот на градот,плоштадот на Обединување,каналот Гранде, Понте Росо… Слободно време за индивидуални прошетки.Во договор со водичот патувањето продолжува накај Лидо ди Јесолосо попатна посета на Outlet шопинг центар  Palmanova. Во попладневните часови пруистигнување во Венето.  Сместување во хотел. Слободна вечер за индивидуални активности. Ноќевање.

 

3 ден 10.03.2023 ВЕНЕТО -МИЛАНО- ВЕРОНА:

Појадок. По појадокот заминуваме накај Милано. По пристигнувањето   одиме на   разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланска опера една од најпознатите оперски куќи во светот… Слободно време за индивидуални прошетки. Во договор со водичот продолжуваме кон  Верона. Прошетка низ плоштадите Бра, Ербе и Данте, Арената, куќата на Јулија.Слободно време за прошетка по пешачката улица Мазини, и можност за шопинг. Не пропуштајте добра Италијанска пица на плоштадот Бра.  Во вечерните часови враќање во Лидо. Ноќевање.

 

4 ден  11.03.2023 ВЕНЕЦИЈА – ВЕНЕЦИЈА :

Појадок . Напуштање на собите. Заминување за Венеција. Превоз со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција. Прошетка низ Заспаната убавица од средниот век. плоштадот и црквата Сан Марко, мостот Риалто, мостот на воздишките, Дуждевата палата, каналот Гранде… Слободно време за индивидуални прошетки. Убаво е да се искачите на кулата звоник од каде има прекрасен поглед на цела Венеција и секако возете се со гондола низ каналите на Венеција, посетете ја Дуждевата палата и црквата Св.Марко.  Во договор со водичот поаѓање кон Скопје.  Ноќно возење со попатни пауза за одмор и царински формалности.

 

5 ден  12.03.2023СКОПЈЕ:

Пристигнување во Скопје во попладневните часови .

 

ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО  10.11.2023:  149 евра / 9.240 ден

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 169 евра / 10.480 ден

 

Цената вклучува:

-Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

2 ноќевања со појадок во регијата Венето

– Посета на Трст и Outlet Shoping centar PALMANOVA

-Организација на аранжманот

– Лиценциран туристички придружник на патувањето

 

Цената не вклучува:

– Превоз + бродски билет до/од Венеција  30 €

– Посета на Милано и Верона 50 €

– Туристичка такса за ноќевање во Италија( 2   по лице по ноќ, се плаќа во агенција)

– Влезници за музеи и споменици

– Задолжително патничко осигурување 200 мкд

– Доплата за седиште по избор 20 €

– Доплата за дополнително седиште 120 €

– Доплатаза еднокреветна соба 6.500 денари

 

НАПОМЕНИ:

  • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
  • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
  • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%,целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
  • Останатите услови на патување важат според годишниот програм на САНСЕТ ТРАВЕЛ
  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
View more
цена
Price per guest: 30 eur.
City Tax Fee: 2 eur. Per night per Guest
Minimum no of nights: 5
Extra options:
Превоз + бродски билет до/од Венеција: 30 eur. Per Guest
Посета на Милано и Верона: 50 eur. Per Guest
Задолжително патничко осигурување : 3 eur. Per Guest
Доплата за седиште по избор: 20 eur. Per Guest
Доплата за дополнително седиште: 120 eur. Per Guest
Доплатаза еднокреветна соба: 110 eur. Per Guest
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Италија
State: Трст Палманова Милано Верона
Country: Italy
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38307
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
30 eur.
2
30 eur.
3
30 eur.
4
30 eur.
5
30 eur.
6
30 eur.
7
30 eur.
8
30 eur.
9
30 eur.
10
30 eur.
11
30 eur.
12
30 eur.
13
30 eur.
14
30 eur.
15
30 eur.
16
30 eur.
17
30 eur.
18
30 eur.
19
30 eur.
20
30 eur.
21
30 eur.
22
30 eur.
23
30 eur.
24
30 eur.
25
30 eur.
26
30 eur.
27
30 eur.
28
30 eur.
29
30 eur.
30
30 eur.
31
30 eur.
January 2024
M T W T F S S
1
30 eur.
2
30 eur.
3
30 eur.
4
30 eur.
5
30 eur.
6
30 eur.
7
30 eur.
8
30 eur.
9
30 eur.
10
30 eur.
11
30 eur.
12
30 eur.
13
30 eur.
14
30 eur.
15
30 eur.
16
30 eur.
17
30 eur.
18
30 eur.
19
30 eur.
20
30 eur.
21
30 eur.
22
30 eur.
23
30 eur.
24
30 eur.
25
30 eur.
26
30 eur.
27
30 eur.
28
30 eur.
29
30 eur.
30
30 eur.
31
30 eur.
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close
Превоз + бродски билет до/од Венеција
30 eur.
Per Guest
Посета на Милано и Верона
50 eur.
Per Guest
Задолжително патничко осигурување
3 eur.
Per Guest
Доплата за седиште по избор
20 eur.
Per Guest
Доплата за дополнително седиште
120 eur.
Per Guest
Доплатаза еднокреветна соба
110 eur.
Per Guest

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
Трст- Палманова - Милано - Верона 30 eur. 2НП per guest