Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Елени – Никити

,
Никити, Грција
Your search results
приватно сместување
Втор крак, Грција, Лето 2023
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Вила Елени е лоцирана во прекрасното гратче Никити, на 200м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м а на прекрасно уреденото шеталиште покрај градската плажа се наоѓаат многубројни продавнички, таверни и кафулиња. Во населбата Никити  има три големи супермаркети: (Lidl, Masutis и Marinopoulos), мини маркети, месари, пекари, слатарници, лекар, аптека. Објектот располага со 18 сместувачки студија, распоредени на прв и втор кат 10 трокреветни и 8 четворокреветни студија. Секое од студијата е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон со маси и столици, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голем двор. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг.

Вилата Елени е добар избор за фамилијарен одмор поради приватноста на самата куќа но исто така и за млади и секаков тип на гости.

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 стд 1/4 стд
21.05 7 ноќи 170 € 180 €
28.05 7 ноќи 200 € 220 €
04.06 7 ноќи 260 € 290 €
11.06 7 ноќи 340 € 370 €
18.06 7 ноќи 400 € 430 €
25.06 7 ноќи 430 € 460 €
02.07 7 ноќи 460 € 490 €
09.07 7 ноќи 490 € 520 €
16.07 7 ноќи 540 € 570 €
23.07 7 ноќи 540 € 570 €
30.07 7 ноќи 540 € 570 €
06.08 7 ноќи 540 € 570 €
13.08 7 ноќи 540 € 570 €
20.08 7 ноќи 490 € 520 €
27.08 7 ноќи 450 € 480 €
03.09 7 ноќи 340 € 370 €
10.09 7 ноќи 260 € 290 €
17.09 7 ноќи 200 € 220 €
24.09 7 ноќи 170 € 180 €

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Documents
View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Ситонија
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 36691
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x