Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Костас – Неа Флогита

,
Неа Флогита, Грција
Your search results
приватно сместување
Грција, Лето 2023, Прв крак
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Куќа“Kostas”се наоѓа на сама плажа, веднаш спроти фонтаната, на една од најдобрите локации во срцето на Неа Флогита.

Располагаме со 2 два дуплекс апартмани на прв кат, каде што нема други сместувачки единици. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пространи тераси со фронтален поглед кон плажа и море со пристоен мебел. Паркинг обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар, пекара на 20 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 50 метри.

1/5 дуплекс апартман бр. 1 – прв кат. Простран дуплекс, располага со 2 спални соби, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, голем фрижидер, голем шпорет, машина за перење, тоалет, голема тераса со фронтален поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има француски кревет плус еден единечен стандарден кревет.

1/6+1 дуплекс апартман бр. 2– прв кат. Простран дуплекс, располага со 2 спални соби, комплетно опремена кујна со трпезариска маса, голем фрижидер, голем шпорет, тоалет, голема тераса со фронтален поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Располага со две спални, во едната спална соба има француски кревет плус еден единечен стандарден кревет. Во втората спална соба има исто така француски кревет плус еден единечен стандарден кревет. Во кујната има единечен кревет за дете до 12 год.

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

Термин

Ноќевања 1/5 дуплекс плаќаат 3 лица 1/6+1 дуплекс плаќаат 3 лица
21/05-28/05 7 59

69

28/05-04/06

7 79 89
04/06-11/06 7 89

99

11/06-18/06

7 119 129
18/06-25/06 7 139

149

25/06-02/07

7 159

169

Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин

Ноќевања  

1/5 дуплекс апартман бр. 1

 

 

1/6 дуплекс апартман бр. 2

 

02/07-09/07 7 599

629

09/07-16/07

7 629 659
16/07-23/07 7 649

699

23/07-30/07

7 649 699
30/07-06/08 7 649

699

06/08-13/08

7 649 699
13/08-20/08 7 649

699

20/08-27/08

7 629 679
27/08-03/09 7 579

629

Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

Термин

Ноќевања 1/5 дуплекс

плаќаат 4 лица

1/6+1 дуплекс

плаќаат 4 лица

03/09-10/09 7 149

159

10/09-17/09

7 119 129
17/09-24/09 7 89

99

24/09-01/10

7 69

79

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 3 лица |4-то, 5-то и 6-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот сег рижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Сансет травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Сансет травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Неа Флогита
State: Неа Флогита
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37751
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

септември 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
октомври 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x