Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Мескини – Полихроно

,
Полихроно, Грција
Your search results
приватно сместување
Грција, Лето 2023, Прв крак
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Полихроно се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун. Опкружено со бујна медитеранска вегетација,  долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна. Токму затоа оваа година ве покануваме во Полихроно да уживате заедно со вашето семејство и деца, покрај кристалното море како и многубројните продавници.

Вила Мескини  се наоѓа на 70м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.Располага со 7 апартмани, 4 на високо приземје и 3 апартмани на прв кат. Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Во апартманите во спалната има еден брачен кревет и еден единечен кревет и во кујната има кревет на спуштање, за 1 дете до 11.99год. или пак еден возрасен. И еден помал апартман со брачен кревет во спалната и кревет на спуштање во кујната, за 1 дете до 11.99 или пак еден возрасен. Wi-Fi е вклучено во цената. Користење на клима се доплаќа.

Цените се наменети за 7 ноќевања за наем на апартман за Вила Мескини.
За превоз се доплаќа 45 евра возрасен и дете до 12 години 35 евра.

ТЕРМИНИ

Ноќевања 1/2+1АПП 1/3+1 АПП
28.05-04.06.2023 7 175 €

185 €

04.06-11.06.2023

7 225 € 235 €
11.06-18.06.2023 7 305 €

315 €

18.06-25.06.2023

7 335 € 345 €
25.06-02.07.2023 7 365 €

375 €

02.07-09.07.2023

7 405 € 415 €
09.07-16.07.2023 7 455 €

465 €

16.07-23.07.2023

7 499 € 509 €
23.07-30.07.2023 7 499 €

509 €

30.07-06.08.2023

7 499 € 509 €
06.08-13.08.2023 7 499 €

509 €

13.08-20.08.2023

7 499 € 509 €
20.08-27.08.2023 7 435 €

445 €

27.08-03.09.2023

7 385 € 395 €
03.09-10.09.2023 7 335 €

345 €

10.09-17.09.2023

7 225 € 235 €
17.09-24.09.2023 7 195 €

205 €

24.09-01.10.2023

7 135 €

145 €

Напомена:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во агенција.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
 • Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин.
 • Попустите Не се комбинираат.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
 • Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
 • Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
 • По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
 • Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
 • Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
 • За ова патување важат општите услови за патување на Т.А Сансет травел

Цена на превоз:

 • Превоз за возрасен 45 еур / 35 еур во еден правец
 • Превоз за дете до 11.99год. 35Еур / 30 еур во еден правец
 • Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Касандра
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 36720
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x