Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Савас – Дасиа, Крф

,
Крф, Грција
Your search results
автобуски аранжман
Грција, Лето 2023, Остров
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Дасиа се наоѓа во центарот на источното предградие на Крф, на само 12 километри од главниот град. Со својата долга сончева плажа покриена со песок и ситни камчиња, беспрекорно чиста топла вода и можност за водени спортови, Дасија е едно од најидеалните места за одмор за млади луѓе, но исто така е одлично место за семеен одмор . Опкружена е со продавници за изнајмување автомобили, продавници за сувенири, супермаркети, ресторани, а еден од најпознатите барови познати по вкусната храна и атрактивните лежалки е Malibu Beach.

Savvas Apartments се наоѓа во Дасиа, на 80 метри од плажа. Располага со голем двор и прекрасен базен за гостите во вилата. Располага со двокреветни и трокреветни студиа и четворокреветни  мазонети. Сите се опремени со сопствена  кујна, тоалет со туш, терас, Wi-Fi. На само 5 минути пешачење се наоѓа Маркетот JOY и автобуската постојка и прекрасниот добро понат Summer Beach Malibu. За сите оние кои би патувале со сопствено возило вилата има бесплатен приватен паркинг. Климата се доплаќа 6 евра од ден кај газдите на вилата.

Термин

Ноќевања Цена Цена со попуст
27.05-03.06 7 125еур

100еур

03.06-10.06

7 139еур 111еур
10.06-17.06 7 159еур

127еур

17.06-24.06

7 159еур 127еур
24.06-01.07 7 169еур

135еур

01.07-08.07

7 169еур 135еур
08.07-15.07 7 189еур

151еур

15.07-22.07

7 209еур 167еур
22.07-29.07 7 219еур

175еур

29.07-05.08

7 219еур 175еур
05.08-12.08 7 239еур

191еур

12.08-19.08

7 239еур 191еур
19.08-26.08 7 239еур

191еур

26.08-02.09

7 199еур 159еур
02.09-09.09 7 179еур

143еур

09.09-16.09

7 159еур 127еур

16.09-23.09

7 149еур 119еур
23.09-30.09 7 139еур

111еур

ЦЕНАТА СЕ ОДНЕСУВА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН

Што е вклучено во цената

– Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
– 7 ноќевања 8 дена сместување
– Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Што не е вклучено во цената

– Факултативни излети
– Патничко осигурување
– Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања, а за апартман 7 евра  која се плаќа задолжително во агенција)
– Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)

ВАЖНО

 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива  10% попуст на вториот термин на редовните цени.
  CHECK IN:  14:00 h
  CHECK OUT: 09:00 h
 • Во четворокреветните мазонети 3 лица плаќаат целосна сума 4 то лице возрасно има 30% попуст од редовната цена,  дете до 11 год. има 50% попуст од редовната цена.
 • Двокреветни,трокреветни студија (може да се додаде дополнително легло за трето и четврто лице)
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3 години – Бесплатно – спие во кревет со еден од возрасните
 • Двајца возрасни со едно дете од 4 до 11 години на дополнително легло за детето се плаќа 50% од редовнта цена + 20 евра за траект.
 • Двајца возрасни со две деца  од 4 до 11 години се сместуваат во 1/3 студио и децата плаќаат по 50% од редовната цена + 20 евра за траект.
 • За сопствен превоз се одбива 20 евра од редовната цена по лице.
 • За сам во соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
 • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А САНСЕТ ТРАВЕЛ.
View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
City:
County: Крф
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37532
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

септември 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
октомври 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d1%81%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d1%81-%d0%b4%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d1%84

Contact Owner
language
x