Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Сириос – Остров Скијатос

,
Скијатос, Грција
Your search results
приватно сместување
Грција, Лето 2023, Остров
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Скијатос е дестинација каде нашите патници во 2023-ра година ќе може да уживаат во различните концепти кои ги нуди островот. Овде ќе ги најдете најдобрите песочни плажи, најуникатните кафулиња и барови, како и најдобрите таверни каде се подготвува свежа морска храна. Земајќи ја предвид популарноста на островот и она што тој го нуди, не би размислувале дали да одбереме еден или два термина во оваа уникатна вила.
За вас имаме 17 термини, од почеток на јуни до крај на септември за лето 2023 на островот Скијатос. Изборот е Ваш. Островот е приказна сам по себе, кој го доживеал и ден денес го раскажува.

План и програма

Термините за лето 2023 на Скијатос се од четврток до четврток, секоја среда навечер поаѓање.

Овогодинешните термини за летување на Скијатос се од четврток до четврток, последователно. Првиот термин започнува од 26-ти мај, а последниот термин завршува на 29-ти септември

Ние како агенција сме веќе добро подготвени и со обучен кадар, а она што можеби го воведуваме како новитет на нашиот пазар кога станува збор за одмор на Скијатос се безбедните приватни организирани трансфери до најпознатите плажи на островот.

Teрмини

Редовни цени 1/2 Редовни цени 1/4
26.05 – 02.06.2023 111€

86е

02.06 – 09.06.2023 121€

95е

09.06 – 16.06.2023

134 € 107е
16.06 – 23.06.2023 146 €

118е

23.06 – 30.06.2023

 168€ 138е
30.06 – 07.07.2023  212€

162е

07.07 – 14.07.2023

 248€ 179е
14.07 – 21.07.2023  280€

195е

21.07 – 28.07.2023

 280€ 195е
28.07 – 04.08.2023  280€

195е

04.08 – 11.08.2023

 280€ 195е
11.08 – 18.08.2023  280€

195е

18.08 – 25.08.2023

 280€ 195е
25.08 – 01.09.2023  248€

179е

01.09 – 08.09.2023

 219€ 160е
08.09 – 15.09.2023  170€

130е

15.09 – 22.09.2023

 143€ 110е
22.09 – 29.09.2023  121€

95е

Сместување

Вила Сириос

Вилата Сириос се наоѓа во близина на плажата  Megali Ammos, на само 6 мин пешачење од оваа често посетувана плажа. Вилата е оддалечена на 150 метри од автобуската станица број 3. Објектот располага со студиа за 2,3 и 4 лица на прв кат. Сите студиа се опремени со мини кујна, сопствен тоалет, клима и wifi.

Вилата е идеална за луѓе кои бараат модерен, нов и несекојдневен начин на летување. Туристи кои ќе го посетат Скијатос се со цел да го почувствуваат духот на островот, да ги истражат песочните плажи и да ја проучат културата на градот.

Организираме транспорт  при пристигнувањето до самата вила, од каде и што и ги превзема за враќање назад.

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања – 8 дена на во вила Сириос

-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје

-Туристички пратител за време на патувањето

-Претставник од агенција за време на престојот

-Цените се изразени по лице за 7 ноќевања

Што не е вклучено во цената

-Дополнителeлни 30€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус

-Патничко осигурување

-Факултативни излети

-Користење на клима (не е задолжително) 5 евра од ден, се плаќа на лице место при пристигнувањето

-Доплата за туристичка такса, 3.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи (задолжително) плаќате кај газдите на вилите

-Седиштата се нумерирани и секој патник седи според бројот на уплата

-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице

Важно

-Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
-Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
-За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).
-Поаѓањето е ден претходно од дадените термини во табелите или поточно секоја среда. Секој четврток прв ден од одмор
-Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација.
-Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
-Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект фирмата.
-За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и се пресметува од редовната цена.
-Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
-Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
-Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
-Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
-Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
-Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз од Скопје до Волос и назад.
-Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
-Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
-Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
-При генерално чистење на секоја смена, студиото се напушта во 10:00ч по локално време.
-Студиото кое се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
-Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости
-Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
-Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а Сансет травел  како агенција нема било каква  одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
-Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa.
-Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
-Објектот располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и кат.
-Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
-Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Остров
State: Скијатос
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 36766
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x