Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Скаут – Сутоморе

,
Сутоморе, Црна Гора, Сутоморе
Your search results
автобуски аранжман
Црна Гора
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.
Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:
ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Ценовник бр.2 (01.01.2023)

1
14.06-23.06
210

2
23.06-02.07
230

3
02.07-11.07
250

4
11.07-20.07
260

5
20.07-29.07
270

6
29.07-07.08
270

7
07.08-16.08
270

8
16.08-25.08
260

9
25.08-03.09
240

10
03.09-12.09
220

   * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

     (9 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз).
– Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
– Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 45 евра) за сместување во 1/3 соба
– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во ¼ соба
-Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст
– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра ).
 
* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
Попустот важи за сместување со две возрасни лица
 
Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (паркингот кај Борис Трајковски) – 05.00 часот
–          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
–          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
–          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
–          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   
Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)
 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)
 
НАПОМЕНА: 

     За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
     Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
     Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
     Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
     ТА Сансет Травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
     При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
     За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата до 01.04.2023.
       За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
     Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
     Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

View more
цена
Period
Price per night
Price per night (7d+)
Price per night (30d+)
Minimum nights of booking
Extra price per guest
Price in weekends
Booking starts only on
Booking starts/ends only on
From 01-06-24 To 30-06-24
55 eur.
-
-
7
-
-
All
All
Period
From 01-06-24 To 30-06-24
Price per night
55 eur.
Price per night (7d+)
-
Price per night (30d+)
-
Minimum nights of booking
7
Extra price per guest
-
Price in weekends
-
Booking starts only on
All
Booking starts/ends only on
All
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Сутоморе
State: Црна Гора
Country: Montenegro
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37783
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x