Reset Password

на барање
click to see all images

Вила Blue Saphhire – Неа Потидеа

,
Неа Потидеа, Грција
Your search results
автобуски аранжман
Грција, Лето 2023, Прв крак
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Вила Blue Saphhire – Неа Потидеа

Вилата се наоѓа на неколку чекори од плажа, веднаш до хотелот Елпиники на јужниот дел на Неа Потидеа, лоциран на крајниот дел на местото, свртена према запад, идеална за оние кој љубат долг престој на плажа до доцна во денот. Оваа вила е нова градба и располага со 5 студиа на приземје или спрат. Годинава 2023та има дополнување од 3 нови соби на спрат со поглед море. Вилата има паркинг, и интернет. Гостите од вилата имаат 2 бесплатни лежалки, исто имаат и можност да изнајмат велосипед.

Опис на сместување

Сите студиа се опремени со тв, клима (вклучена во цената), мини кујна, сопствен тоалет со туш, тераса со мебел за седење. Двокреветните студиа имаат спален кревет плус дополнитлно легло ранџо или софа а четворокреветните студиа се со еден спален кревет и кревети на спрат.

Студио бр.1 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – приземје

Студио бр.2 – 1/2 студио за 2 лица со две поединечни легла – приземје

Студио бр.3 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – приземје

Студио бр.4 – 1/3+1 студио за 3 возрасни + 1 дете со спален кревет и софа на пуштање

Студио бр.5 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – на прв спрат

Студио бр.6- 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат – на прв спрат и поглед море

Студио бр.7 – 1/2+1 студио за 3 лица со спален кревет и дополнително легло на расклопување со поглед на море- на втор спрат

Студио бр.8 – 1/4 студио за 4 лица со спален кревет и креветчиња на спрат со поглед на море – на втор спрат

Превземи ценовник за Blue Saphhire – Неа Потидеа

Првите два термина и последниот термин се промо цени, и истите не подложат на попуст. 

Цените се изразени за наем на студио за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Сансет Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Сансет Травел.

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (Макпетрол-кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Поаѓање од Грција:
-15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
-15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
-16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

Documents
View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Неа Потидеа
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37549
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

септември 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
октомври 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d0%b0-blue-saphhire-%d0%bd%d0%b5%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%b0

Contact Owner
language
x