Reset Password

слободно
click to see all images

Даруварски Топлици и Адвент Загреб – 8-ми декември

,
Загреб, Хрватска
Цена на аранжманот - 189€/11.718ден
Your search results
автобуски аранжман
HB - полупансион, Декемвриски Патувања
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

1 ден 07.12.2023 (четврток) СКОПЈЕ – ДАРУВАР

Состанок на групата на паркингот кај спортска сала Борис Трајковски(кај пералните) во 21.00 часот. Поаѓање за Хрватска во 21.30 часот. Ноќно возење преку Србија и Хрватска со попатни паузи за одмор и обавување на царински формалности.

2 ден 08.12.2023 (петок) ДАРУВАРСКИ ТОПЛИЦИ

Пристигнување во претпладневните часови во Дарувар и сместување во хотел. Кратко слободно време за одмор од патувањето. Во договорено време заминување на прошетка и разглед на градот Дарувар со локален водич: Јулијевиот парк, дворецот на грофот Јанковиќ… Враќање во хотел и слободно време за релаксација и СПА уживање, бесплатно користење на термалните базени во хотелот со температура до 36 °C. Вечера. Ноќевање.

3 ден 09.12.2023 (сабота)ДАРУВАР – ЗАГРЕБ (АДВЕНТ2023) –ДАРУВАР

Појадок.Ден предвиден за факултативна посета и разглед на еден од најубавите Божиќни пазари во Европа, разглед на главниот град на Хрватска Загреб и загребачкиот божиќен пазар – Адвент 2023. Разглед со локален водич: катедралата Градец – Горни град, плоштадот Бан Јелачиќ, Камената порта, Калчиева улица, Марковата црква… По разгледот следи слободно време за индивидуални прошетки и посета на божиќниот пазар обоен во илјада бои.. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

4 ден 10.12.2023 (недела) ДАРУВАР – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот согласно хотелското правило.Слободно време за индивидуални прошетки и разгледи, можност за факултативна посета на Пивовара Даруваркоја вклучува дегустација на сирења и пива. Во договорено време во попладневните часови заминување на групата кон Македонија. Дневно и ноќно возење преку Хрватска и Србија со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот – 189€/11.718ден

Цена во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€/62ден

Цена по лице за минимум 2 лица во соба

Во цената на аранжманот е вклучено:.

 • Πревоз со туристички автобус на наведената релација
 • Сместување во хотелскиот комплекс Даруварски Топлициво Хотел Термал 3*на база 2 ноќевања
 • Исхрана на база полупансион (појадок и вечера шведска маса)
 • Бесплатно користење на базените (2 отворени, 1 затворен) во хотелот со термална вода од 30 до 36°C
 • Организирана прошетка и разглед на Дарувар со локален туристички водич
 • Туристичка такса
 • Организација, реализација и лиценциран туристички придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:.

 • Задолжително патничко осигурување
 • Туристичка такса и рецепциска пријава 5€ по лице за цел престој (доплата на лице место)
 • Целодневна факултативна посета и разглед на Загреб со локален водич – 25€ (доплата на лице место)
 • Индивидуални неспоменати трошоци

 

Важни напомени:

– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.
– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 6 месеци пред истек.

– Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број на пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање.

– За реализација на факултативните излети потребен е минимум од 30 патници, организаторот го задржува правото во случај на недоволен број на пријавени да ја промени цената на факултативата или истата да ја откаже.

– Плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1еур=62мкд.

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Хрватска
State: Хрватска
Country: Croatia
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38037
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
Цена на аранжманот - 189€/11.718ден