Reset Password

на барање
click to see all images

Куќа Атина – Јерисос

,
Јерисос, Грција
Your search results
приватно сместување
Грција, Лето 2023, Трет крак
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Лето 2023

Куќа “Atina” Јерисос

40.398701, 23.879398

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од  3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа “Atina” се наоѓа на добра местоположба, на само 150 метри од прекрасната песочна плажа, на главната улица во местото.

Во куќата располагаме со 3 наши високо квалитетни студија кои се наоѓаат на прв кат.  Куќата е нова градба, за најпробирливи патници и сите студија се многу пространи и се опремени со фен, пегла, тостер, кафемат, комарници, даски за пеглање и сл., огромни тераси со маси и столови, високо квалитетно средени кујни со апсолутно сите потребни елементи во кујните, како и реновирани пространи тоалети. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има достапен паркинг околу вилата.

Студио број 1 (1/4) –  многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа.

Студио број 2 (1/4) –  многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа.

Студио број 4 (1/4)  –  многу пространо студио со голема тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет,  2 стандардни кревети и софа.

 

  1. Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања Цена по лице

28/05-04/06

7

109

04/06-11/06 7

129

11/06-18/06

7 169
18/06-25/06 7

209

25/06-02/07

7

229

* Задолжително плаќаат 2 лица

 

  1. Сезонски цени

Термин

Ноќевања 1/4 студио

1ви кат

02/07-09/07

7 499
09/07-16/07 7

529

16/07-23/07

7

549

23/07-30/07 7

549

30/07-06/08

7 549
06/08-13/08 7

549

13/08-20/08

7 549
20/08-27/08 7

529

27/08-03/09

7

479

 

  1. Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања Цена по лице

03/09-10/09

7

219

10/09-17/09 7

169

17/09-24/09

7

129

* Задолжително плаќаат 2 лица

Напомени и услови:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.

Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170  мкд. (35 евра)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Сансет травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Сансет травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Јерисос
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 36257
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x