Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Куќа ‘Amelia’

, ,
Неи Пори, Грција, Пиериа - под Олимп
200 еур. 29 eur. во 1/3 студио ноќевање
Резултатите од пребарувањето
апартман, студио
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

КУЌА АМЕЛИЈА се наоѓа на 80 метри од плажа. Распoлага со трикреветни студија и петокреветни дуплекс апартмани. Секоја соба има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 8 евра на ден) и Wi-Fi.

Бр.101– дуплекс апартман со две спални соби. Секоја спална има 1 дупли и еден единечен кревет. Се наоѓа на високо приземје.
Бр.203– 1/3 студио со два грчки француски кревета, поглед кон заден двор и градина. Се наоѓа на 1 кат.
Бр.204– д
уплекс апартман со две спални соби. Едната спална соба има два единечни кревета, а другата спална има два грчки француски кревета. Големо купатило, мала кујна. Поглед кон заден двор-градина. Се наоѓа на 1 кат.
Бр.205– дуплекс апартман со две спални соби. Едната спална има еден грчки француски кревет и еден единечен кревет, другата спална има еден француски кревет. Поглед кон задна страна-градина. Се наоѓа на 1 кат.
Бр.305– 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед море. Се наоѓа на 2 кат.
Бр.306– 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
Бр.307– 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
Бр.308– 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
Бр.309– 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
Бр.310– 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.

Термин

Ноќевања

1/3 СТД

1/5 ДУПЛЕКС

19.05 7 ноќи

20

250 

26.05 7 ноќи

240 

290 

02.06 7 ноќи

270 

370 

09.06 7 ноќи

350 

460 

16.06 7 ноќи

370 

490 

23.06 7 ноќи

390 

520 €

30.06 7 ноќи

420 €

550 €

07.07 7 ноќи

460 €

590 €

14.07 7 ноќи

490 

690 €

21.07 7 ноќи

490 

690 €

28.07 7 ноќи

490 €

690 €

04.08 ноќи

490 €

690 €

11.08 7 ноќи

490 €

690 €

18.08 7 ноќи

460 

630 €

25.08 7 ноќи

420 

580 

01.09 7 ноќи

370 

450 

08.09 7 ноќи

290 

370 

15.09 7 ноќи

240 

320 

22.09 7 ноќи

20

260 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во агенција.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • Деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Прикажи повеќе
200 еур. 29 eur. во 1/3 студио ноќевање
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
цена
Цена за една ноќ: 200 еур. 29 eur. во 1/3 студио
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Град:
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38636
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
климатизација
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
29 eur.
2
29 eur.
3
29 eur.
4
29 eur.
5
29 eur.
6
29 eur.
7
29 eur.
8
29 eur.
9
29 eur.
10
29 eur.
11
29 eur.
12
29 eur.
13
29 eur.
14
29 eur.
15
29 eur.
16
29 eur.
7
17
29 eur.
7
18
29 eur.
7
19
29 eur.
7
20
29 eur.
7
21
29 eur.
7
22
29 eur.
7
23
29 eur.
7
24
29 eur.
7
25
29 eur.
7
26
29 eur.
7
27
29 eur.
7
28
29 eur.
7
29
29 eur.
7
30
29 eur.
7
31
29 eur.
7
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
29 eur.
7
2
29 eur.
7
3
29 eur.
7
4
29 eur.
7
5
29 eur.
7
6
29 eur.
7
7
29 eur.
7
8
29 eur.
7
9
29 eur.
7
10
29 eur.
7
11
29 eur.
7
12
29 eur.
7
13
29 eur.
7
14
29 eur.
7
15
29 eur.
7
16
29 eur.
7
17
29 eur.
7
18
29 eur.
7
19
29 eur.
7
20
29 eur.
7
21
29 eur.
7
22
29 eur.
7
23
29 eur.
7
24
29 eur.
7
25
29 eur.
7
26
29 eur.
7
27
29 eur.
7
28
29 eur.
7
29
29 eur.
7
30
29 eur.
7
31
29 eur.
7
 
минатото
денес
пипнат

Sanset Travel

language
x
200 еур. 29 eur. во 1/3 студио ноќевање