Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Куќа “Blue and White”

, ,
Неа Флогита, Грција, Халкидики
79 еур. 11 eur. во 1/4 по ноќевање
Резултатите од пребарувањето
апартман
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Куќа “Blue and White”

попуст – 25 % за 50 % уплата заклучно со 23.12.2023 (Сабота)
и целосна доплата заклучно со 09.03.2024 (Сабота)

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбани градови во областа Халкидики.

Куќа “Blue and White” е сигурно една од најквалитетните и најдобро уредените и опремените куќи во Неа ФлогитаОценка на букинг има од 9.3 и е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 4 високо квалитетни четирикреветни дуплекс апартмани на прв кат. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пешкири, големи тераси и одличен мебел. Паркингот е обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 150 метри.

1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр. А2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

1/4 дуплекс апартман бр.B1– први кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопственa тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр.B2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба имафранцуски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

 

 

1. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице 

(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

 

Термин

 

Ноќевања

1/4 дуплекс апартман бр. А1 и B1 (задолжително 

плаќаат 4 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително 

плаќаат 4 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. А2 (задолжително 

плаќаат 4 лица)

 

 19/05-26/05 7 79 89 89
26/05-02/06 7 89 99 99
02/06-09/06 7 99 109 109
09/06-16/06 7 119 129 139
16/06-23/06 7 129 139 149
23/06-30/06 7 149 159 169

2. Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин Ноќевања  

1/4 дуплекс апартман бр. А1 и B1

 

 

1/4 дуплекс 

апартман бр. B2

 

 

1/4 дуплекс 

апартман

бр. А2

 

30/06-07/07 7 649 679 729
07/07-14/07 7 689 729 769
14/07-21/07 7 749 779 829
21/07-28/07 7 749 779 829
28/07-04/08 7 749 779 829
04/08-11/08 7 749 779 829
11/08-18/08 7 749 779 829
18/08-25/08 7 749 779 829
25/08-01/09 7 699 739 779

3. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања с овклучен превоз по лице (задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартман бр. А1 и B1 (задолжително 

плаќаат 4 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително 

плаќаат 4 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. А2 (задолжително 

плаќаат 4 лица)

 

01/09-08/09 7 139 149 159
08/09-15/09 7 119 129 139
15/09-22/09 7 89 99 109
22/09-29/09 7 79 89 89

 

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50евра), еден правец 2.480мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можeда се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Сансет Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Сансет Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже  аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: 79 еур. 11 eur. во 1/4 по
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38496
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
интернет
јадење
кујна
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
11 eur.
2
11 eur.
3
11 eur.
4
11 eur.
5
11 eur.
6
11 eur.
7
11 eur.
8
11 eur.
9
11 eur.
10
11 eur.
11
11 eur.
12
11 eur.
13
11 eur.
14
11 eur.
15
11 eur.
16
11 eur.
17
11 eur.
18
11 eur.
7
19
11 eur.
7
20
11 eur.
7
21
11 eur.
7
22
11 eur.
7
23
11 eur.
7
24
11 eur.
7
25
11 eur.
7
26
11 eur.
7
27
11 eur.
7
28
11 eur.
7
29
11 eur.
7
30
11 eur.
7
31
11 eur.
7
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
11 eur.
7
2
11 eur.
7
3
11 eur.
7
4
11 eur.
7
5
11 eur.
7
6
11 eur.
7
7
11 eur.
7
8
11 eur.
7
9
11 eur.
7
10
11 eur.
7
11
11 eur.
7
12
11 eur.
7
13
11 eur.
7
14
11 eur.
7
15
11 eur.
7
16
11 eur.
7
17
11 eur.
7
18
11 eur.
7
19
11 eur.
7
20
11 eur.
7
21
11 eur.
7
22
11 eur.
7
23
11 eur.
7
24
11 eur.
7
25
11 eur.
7
26
11 eur.
7
27
11 eur.
7
28
11 eur.
7
29
11 eur.
7
30
11 eur.
7
31
11 eur.
7
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

Слични Огласи

language
x
79 еур. 11 eur. во 1/4 по ноќевање