Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Куќа “Julianos”

, , ,
Ипсос, Грција, Јонско Море, острови
99 eur. по лице за 7 ноќевања 14 eur. по лице
Резултатите од пребарувањето
студио
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

IPSOS CORFU

Крф e втор по големина од седумте поголеми Јонски Острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови. Крф лежи во Јонско Море, кое е дел од Средоземно Море, а северно се спојува со Јадранско Море. Со таа положба си обезбедува место како најсеверен значаен остров во Грција. Островот Крф со околните острови и гребени чинат посебна општина, која припаѓа на истоимениот округ Крф. Крф се наоѓа на крајниот северозапад на Грција во Јонско Море, 2 km северно од Крф се наоѓа албанскиот брег. Крф е многу поблиску до нејзиниот брег отколку до брегот на Епир (околу 15 km). Јужно од Крф се наоѓаат Пакси и Антипакси (околу 15 km). Зафаќа површина од 614 km2 и население од 102.000. Главен град е Крф, 40.000 жители.

ПОПУСТ ДО 46 ЕВРА ОД ЛИЦЕ
ПОПУСТОТ ВАЖИ ДО 31.12.2023
ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ВО ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ СЕ ИСКЛУЧИВО СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА
ЦЕНИТЕ И ТЕРМИНИТЕ ЗА ЈУЛИ И АВГУСТ СЕ СО 50% УПЛАТА, ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024

Куќа ‘Julianos’

Релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата со многу гостопримливи домаќини, вила која ја работиме веќе 9то лето и од која имаме само пофалби. Располага со студија за 2 лица и апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални). Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви) посебна спална и тоалет. Сите имаат исто сопствена тераса. А позади вилата има скара која е на располагање на користење на гостите. Вилата има wifi, телевизор и клима уред(се доплаќа на лице место 5 евра од ден).

 

Термин Цена по лице
25.05-01.06.2024 99€  79€
01.06-08.06.2024 115€  92€
08.06-15.06.2024 129€ 103€
15.06-22.06.2024 149€ 119€
22.06-29.06.2024 149€ 119€
29.06-06.07.2024 159€ 127€
06.07-13.07.2024 169€ 135€
13.07-20.07.2024 179€ 143€
20.07-27.07.2024 199€ 159€
27.07-03.08.2024 209€ 167€
03.08-10.08.2024 209€ 167€
10.08-17.08.2024 229€ 183€
17.08-24.08.2024 229€ 183€
24.08-31.08.2024 229€ 183€
31.08-07.09.2024 169€ 135€
07.09-14.09.2024 149€ 119€
14.09-21.09.2024 139€ 110€
21.09-28.09.2024 129€ 103€
28.09-05.10.2024 99€ 79€

 

Во цената е вклучено:

 • Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
 • 7 ноќевања 8 дена
 • Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престојот

 

Во цената не е вклучено

 • Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)
 • Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања, а за апартман 7 евра,  која се плаќа задолжително во агенција)
 • Факултативни излети
 • Патничко осигурување
 • Клима уред

 

Факултативни излети: 

Тура на север (Палеокастрица и Сидари)

Целодневен излет со автобус низ северниот дел на островот.Овој ден се посетуваат местата  Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив.

Од овде се оди во  Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

Глифада

Целодневен излет на песочната плажа Глифада. Ден за сончање, капење и уживање во убавините на природата. Долга, песочна и организирана плажа што ќе ве освои ова лето со својата природна убавина како и преубавиот поглед кој завршува во недоглед, таму некаде на последната линија од хоризонтот. Плажа за сечиј вкус каде што секој ќе може да ужива во преубавите кафулиња, таверни, водени спортови како и во помирниот дел кој што е наменет за апсолутна релаксација.

Крстарење

Целодневно крстарење по североисточниот дел на островот. Се тргнува од Ипсос, се поминуваат местото Барбати каде ако имате среќа ќе видите делфин, Калами, Кулури, Нисаки и се до Kасиопи најсеверната точка на островот.

Се застанува на дива плажа до која нема пристап на друг начин освен со брод, се прави пауза за капење и  ручек подготвен и сервиран од капетанот на бродот. Во ручекот е вклучено: свинска кременадла, колбас, грчка салата, вода, сок, црвено или бело вино. Се застанува уште на една плажа за пливање. Враќање во Ипсос околу 16-17:00h.

Крстарење Паксос и Антипаксос

Овој ден е испланиран за целодневно крстарење до другите два најблиски остриови до Крф, Паксос и Антипаксос. Се тргнува од градот Крф со брод и се крстари на отворено море Првата точка на застанување е Антипаксос, остров со уникатен бел песок како на Малдиви, верувајте ќе ве воодушеви. Овде се застанува за пливање. Од овде се продолжува кон Паксос, кој е населен остров со туристи, пристаниште, прекрасна плажа, но и гратче за мала прошетка или ручек.

Попатно се посетуваат и Сините пештери. Бродот влегува во овие пештери и може да се направат прекрасни фотографии.

Овој ден е испланиран за уживање на отворено море, пливање, сончање и запознавање со два други јонски острови.

 

НАПОМЕНА:

 • CHECK IN: 14:00 h
 • CHECK OUT: 09:00 h
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 10% попуст на вториот термин на редовните цени.
 • Двокреветни, трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3,99 години -Бесплатно (спие во кревет со еден од возраснитеп)
 • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло има 50% попуст со двајца возрасни во соба. Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
 • Возрасен на дополнително легло има 70% попуст
 • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет
 • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
Прикажи повеќе
цена
Цена по лице: 14 eur.
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Град:
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38699
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
климатизација
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
14 eur.
2
14 eur.
3
14 eur.
4
14 eur.
5
14 eur.
6
14 eur.
7
14 eur.
8
14 eur.
9
14 eur.
10
14 eur.
11
14 eur.
12
14 eur.
13
14 eur.
14
14 eur.
15
14 eur.
16
14 eur.
17
14 eur.
18
14 eur.
7
19
14 eur.
7
20
14 eur.
7
21
14 eur.
7
22
14 eur.
7
23
14 eur.
7
24
14 eur.
7
25
14 eur.
7
26
14 eur.
7
27
14 eur.
7
28
14 eur.
7
29
14 eur.
7
30
14 eur.
7
31
14 eur.
7
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
14 eur.
7
2
14 eur.
7
3
14 eur.
7
4
14 eur.
7
5
14 eur.
7
6
14 eur.
7
7
14 eur.
7
8
14 eur.
7
9
14 eur.
7
10
14 eur.
7
11
14 eur.
7
12
14 eur.
7
13
14 eur.
7
14
14 eur.
7
15
14 eur.
7
16
14 eur.
7
17
14 eur.
7
18
14 eur.
7
19
14 eur.
7
20
14 eur.
7
21
14 eur.
7
22
14 eur.
7
23
14 eur.
7
24
14 eur.
7
25
14 eur.
7
26
14 eur.
7
27
14 eur.
7
28
14 eur.
7
29
14 eur.
7
30
14 eur.
7
31
14 eur.
7
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x
99 eur. по лице за 7 ноќевања 14 eur. по лице