Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Куќа “Kostas”

, ,
Јерисос, Грција, Халкидики
159 еур. по лице 23 eur. во 1/3
Резултатите од пребарувањето
апартман
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Куќа “Kostas”

попуст – 17% за 50 % уплата заклучно со 23.12.2023 (сабота)
и целосна доплата заклучно со 09.03.2024 (сабота)

 

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа “Kostas” се наоѓа на одлична локација на само 50 метри од прекрасната песочна плажа, а во многу мирен дел. Куќата располага со високо квалитетни апартмани и дуплекс апартман. Користење на клима уредот, интернет (wi-fi) и пешкири се вклучени во цената. Има паркинг веднаш пред вилата. Туристичката такса се плаќа во агенција при уплата и истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.

Дуплекс апартман број 1A (дуплекс 1/4 + 2) – приземје, простран дуплекс. Дуплекс апартманот има две спални соби со брачен кревет. Дневна со софа на пуштање, опремена кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет, маси и столови итн.). Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет, како и  голема тераса со маса и столови.

Апартман број 2А (1/3+2) – приземје, простран апартман. Има поглед кон улица од една голема тераса (од кујна)  и страничен поглед море од друга тераса (од спална). Има спална со брачен кревет и мал кревет за дете и во кујна уште еден помал кревет (наменет за две деца или еден возрасен). Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет итн.).

Апартман број  (1/) – приземје, простран апартман. Има поглед кон улица Има спална со брачен кревет и во кујна помал кревет (наменет за две деца или еден возрасен) и софа на пуштање. Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет итн.). Има голема тераса со маси и столови.

Апартман број  (1/3 + 1) – прв кат, голем простран апартман. Има поглед кон улица и страничен поглед море.  Има  спална соба со брачен кревет и во кујна помал кревет (наменет за две деца или еден возрасен). Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет итн.). Има голема тераса со маси и столови.

Апартман број  (1/3 + 1) – прв кат, голем, простран апартман. Има поглед кон улица и страничен поглед море.  Има спална соба со брачен кревет и кујна со помал кревет (наменет за две деца или еден возрасен). Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет, одлична кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, шпорет итн.). Има голема тераса со маси и столови.

 

1.Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1/4 + 2 дуплекс апартман (бр.1A) задолжително плаќаат 4 лица Aпартмани (2A,3A,1Б,задолжително плаќаат 3 лица
16/06-23/06 7 149 199
23/06-30/06 7 159 209

* цена по лице со вклучен превоз

 

2.Сезонски цени

Термин Ноќевања Дуплекс апартман (1А) Апартмани (2A, 3А, 1Б, 2Б)
30/06-07/07 7 719 669
07/07-14/07 7 759 699
14/07-21/07 7 799 739
21/07-28/07 7 799 739
28/07-04/08 7 799 739
04/08-11/08 7 799 739
11/08-18/08 7 799 739
18/08-25/08 7 799 739
25/08-01/09 7 769 719

* цена за наем на дуплекс апартман или апартман

 

3.Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1/4 + 2 дуплекс апартман (бр.1A) задолжително плаќаат 4 лица Aпартмани (2A,3A,1Б, 2Бзадолжително плаќаат 3 лица
01/09-08/09 7 149 199
08/09-15/09 7 139 179
15/09-22/09 7 109 119

* цена по лице со вклучен превоз

 

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица, а во дуплекс апартман 4 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:
  • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еденп равец 170 мкд. (35 евра)
  • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Туристичката такса се плаќа во агенција при уплата иистата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
 • Користење на клима уредотинтернет (wi-fi) и сет пешкири по смена се вклучени во цената.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. Поз авршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата  во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Сансет Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Сансет Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервација.
Прикажи повеќе
цена
Цена по лице: 23 eur.
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Град:
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38565
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
интернет
климатизација
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

мај 2024
П В С Ч П С Н
 1
23 eur.
2
23 eur.
3
23 eur.
4
23 eur.
5
23 eur.
6
23 eur.
7
23 eur.
8
23 eur.
9
23 eur.
10
23 eur.
11
23 eur.
12
23 eur.
13
23 eur.
14
23 eur.
15
23 eur.
16
23 eur.
17
23 eur.
18
23 eur.
19
23 eur.
20
23 eur.
21
23 eur.
22
23 eur.
7
23
23 eur.
7
24
23 eur.
7
25
23 eur.
7
26
23 eur.
7
27
23 eur.
7
28
23 eur.
7
29
23 eur.
7
30
23 eur.
7
31
23 eur.
7
 
јуни 2024
П В С Ч П С Н
 1
23 eur.
7
2
23 eur.
7
3
23 eur.
7
4
23 eur.
7
5
23 eur.
7
6
23 eur.
7
7
23 eur.
7
8
23 eur.
7
9
23 eur.
7
10
23 eur.
7
11
23 eur.
7
12
23 eur.
7
13
23 eur.
7
14
23 eur.
7
15
23 eur.
7
16
23 eur.
7
17
23 eur.
7
18
23 eur.
7
19
23 eur.
7
20
23 eur.
7
21
23 eur.
7
22
23 eur.
7
23
23 eur.
7
24
23 eur.
7
25
23 eur.
7
26
23 eur.
7
27
23 eur.
7
28
23 eur.
7
29
23 eur.
7
30
23 eur.
7
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

Слични Огласи

language
x
159 еур. по лице 23 eur. во 1/3