Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Куќа “La Plage”

, ,
Неа Флогита, Грција, Халкидики
89 еур. 13 eur. во 1/4 по ноќевање
Резултатите од пребарувањето
апартман, студио
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Куќа “La Plage”

 

попуст – 12 % за 50 % уплата заклучно со 23.12.2023 (сабота)
 и целосна доплата заклучно со 03.02.2024 (сабота)

 

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Куќа „La Plage“ е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа. Располагаме со 3 четирикреветни студија, 2 четирикреветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, отворен поглед на море). Сите соби располагаат со пространи балкони, комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ,  сопствени реновирани тоалети со пешкири. Интернетот и климата се вклучени во цената. Паркинг простор обезбеден пред вилата. Пред вилата има кафе бар со лежалки во кој нашите патници имаат поволности.

Студио бр. 1 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање.

Дуплекс бр. 2 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во прва спална соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

Студио бр. 3 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и аголна гарнитура на пуштање.

Апартман бр.4 – прв кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица а во дневна соба софа на пуштање.

Студио бр. 5 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање.

Апартман бр.6 – втор кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица и софа на пуштање а во дневна соба софа на пуштање.

Дуплекс бр. 7 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во дневна соба има аголна гарнитура на пуштање, во една соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

 

1.Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
Термин Ноќевања 1/3+1 студио 

 (бр.1)

задолжително

плаќаат 2 лица

1/3+1 студио 

 (бр. 3 и 5)

задолжително

плаќаат 2 лица

1/3+1 апартман

(апартман бр.4)

1/4+1 апартман

(апартман бр.6)

задолжително

плаќаат 3 лица

1/5+1 дуплекс

(дуплекс бр.2)

задолжително

плаќаат 4 лица

1/5+2 дуплекс

(дуплекс бр.7)

задолжително

плаќаат 4 лица

19.05-26.05 7 89 99 89 69 99
26.05-02.06 7 109 119 109 99 109
02.06-09.06 7 129 139 129 109 129
09.06-16.06 7 169 179 179 119 149
16.06-23.06 7 209 229 189 139 159
23.06-30.06 7 229 249 209 149 179

* цена по лице со вклучен превоз

 

2. Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања без превоз
Термин Ноќевања  1/3+1

студио

бр.1

 1/3+1

студио

бр. 3 и 5

 

1/3+1

апартман

(апартман бр.4)

 1/4+1

апартман

(апартман бр.6)

1/5+1

дуплекс

(дуплекс бр.2)

1/5+2

дуплекс

(дуплекс бр.7)

30.06-07.07 7 549 579 689 699 759
07.07-14.07 7 579 609 729 749 799
14.07-21.07 7 619 649 769 789 849
21.07-28.07 7 619 649 769 789 849
28.07-04.08 7 619 649 769 789 849
04.08-11.08 7 619 649 769 789 849
11.08-18.08 7 619 649 769 789 849
18.08-25.08 7 619 649 769 789 849
25.08-01.09 7 589 629 739 759 809

* цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

 

3. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
Термин Ноќевања 1/3+1 студио 

 (бр.1)

задолжително

плаќаат 2 лица

 

1/3+1 студио 

 (бр. 3 и 5)

задолжително

плаќаат 2 лица

 

1/3+1 апартман

(апартман бр.4)

1/4+1 апартман

(апартман бр.6)

задолжително

плаќаат 3 лица

1/5+1 дуплекс

(дуплекс бр.2)

задолжително

плаќаат 4 лица

1/5+2 дуплекс

(дуплекс бр.7)

задолжително

плаќаат 4 лица

01.09-08.09 7 209 229 189 139 159
08.09-15.09 7 179 199 179 119 149
15.09-22.09 7 129 139 139 109 129
22.09-29.09 7 99 109 99 89 109

* цена по лице со вклучен превоз

 

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице сесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се не валидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Сансет Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Сансет Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
Прикажи повеќе
89 еур. 13 eur. во 1/4 по ноќевање
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
цена
Цена за една ноќ: 89 еур. 13 eur. во 1/4 по
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38456
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
13 eur.
2
13 eur.
3
13 eur.
4
13 eur.
5
13 eur.
6
13 eur.
7
13 eur.
8
13 eur.
9
13 eur.
10
13 eur.
11
13 eur.
12
13 eur.
13
13 eur.
14
13 eur.
15
13 eur.
16
13 eur.
7
17
13 eur.
7
18
13 eur.
7
19
13 eur.
7
20
13 eur.
7
21
13 eur.
7
22
13 eur.
7
23
13 eur.
7
24
13 eur.
7
25
13 eur.
7
26
13 eur.
7
27
13 eur.
7
28
13 eur.
7
29
13 eur.
7
30
13 eur.
7
31
13 eur.
7
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
13 eur.
7
2
13 eur.
7
3
13 eur.
7
4
13 eur.
7
5
13 eur.
7
6
13 eur.
7
7
13 eur.
7
8
13 eur.
7
9
13 eur.
7
10
13 eur.
7
11
13 eur.
7
12
13 eur.
7
13
13 eur.
7
14
13 eur.
7
15
13 eur.
7
16
13 eur.
7
17
13 eur.
7
18
13 eur.
7
19
13 eur.
7
20
13 eur.
7
21
13 eur.
7
22
13 eur.
7
23
13 eur.
7
24
13 eur.
7
25
13 eur.
7
26
13 eur.
7
27
13 eur.
7
28
13 eur.
7
29
13 eur.
7
30
13 eur.
7
31
13 eur.
7
 
минатото
денес
пипнат

Sanset Travel

Слични Огласи

language
x
89 еур. 13 eur. во 1/4 по ноќевање