Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Куќа “Rania”

, ,
Неос Мармарас, Грција, Халкидики
220 еур. 32 eur. во 1/4 по ноќевање
Резултатите од пребарувањето
апартман
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Куќа “Rania”

Попуст 20 % за 50 % уплата заклучно со 31.12.2023

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Куќа Раниа се наоѓа на 150м од плажа и на 300м од центарот на градот. Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, тераса, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.

1/4 дуплекс, (број 4 (прв кат), број 5 (прв кат) и број 9 (втор кат))  – Со две посебни спални соби, посебна кујна. Во едната спална има брачен кревет, во другата спална два единечни кревети.

1/3 апп, број 7 (втор кат)  – Трокреветен апартман со посебна кујна, купатило и посебна спална соба со брачен и единечен кревет, поглед море.

1/3 апп, број 10 (втор кат) – Трокреветен апартман со посебна голема кујна, купатило и посебна спална соба со брачен и единечен кревет, поглед планина.

1/5 апп, број 11 (трет кат) – Петтокреветен апартман, големо купатило, посебна соба со два единечни кревета и тераса со поглед на море, другата спална соба е поврзана со дневната и има две единечни легла, поглед море. Во дневната соба соба има едно поголемо единечно легло. Помеѓу нив нема врата. Посебна кујна.

 

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 АПП 1/4 ДУП. 1/5 АПП

19.05

7 ноќи

220

250

290

26.05

7 ноќи

260

310

360

02.06

7 ноќи

320

370

410

09.06

7 ноќи

410

460

490

16.06

7 ноќи

450

490

510

23.06

7 ноќи

490

530

580

30.06

7 ноќи

510

550

610

07.07

7 ноќи

560

590

660

14.07

7 ноќи

630

690

750

21.07

7 ноќи

630

690

750

28.07

7 ноќи

630

690

750

04.08

7 ноќи

630

690

750

11.08

7 ноќи

630

690

750

18.08

7 ноќи

590

650

710

25.08

7 ноќи

510

580

660

01.09

7 ноќи

400

450

510

08.09

7 ноќи

320

370

470

15.09

7 ноќи

270

320

360

22.09

7 ноќи

230

250

290

 

Во цената е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Во цената не е вклучено

 • Туристичка такса 220 мкд за целиот престој (се плаќа во агенција)
 • Здравствено и патничко осигурување

 

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: 220 еур. 32 eur. во 1/4 по
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38507
карактеристики
акомодација - удобности
Wi-Fi безжичен интернет
климатизација
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
32 eur.
2
32 eur.
3
32 eur.
4
32 eur.
5
32 eur.
6
32 eur.
7
32 eur.
8
32 eur.
9
32 eur.
10
32 eur.
11
32 eur.
12
32 eur.
13
32 eur.
14
32 eur.
15
32 eur.
16
32 eur.
17
32 eur.
18
32 eur.
7
19
32 eur.
7
20
32 eur.
7
21
32 eur.
7
22
32 eur.
7
23
32 eur.
7
24
32 eur.
7
25
32 eur.
7
26
32 eur.
7
27
32 eur.
7
28
32 eur.
7
29
32 eur.
7
30
32 eur.
7
31
32 eur.
7
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
32 eur.
7
2
32 eur.
7
3
32 eur.
7
4
32 eur.
7
5
32 eur.
7
6
32 eur.
7
7
32 eur.
7
8
32 eur.
7
9
32 eur.
7
10
32 eur.
7
11
32 eur.
7
12
32 eur.
7
13
32 eur.
7
14
32 eur.
7
15
32 eur.
7
16
32 eur.
7
17
32 eur.
7
18
32 eur.
7
19
32 eur.
7
20
32 eur.
7
21
32 eur.
7
22
32 eur.
7
23
32 eur.
7
24
32 eur.
7
25
32 eur.
7
26
32 eur.
7
27
32 eur.
7
28
32 eur.
7
29
32 eur.
7
30
32 eur.
7
31
32 eur.
7
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x
220 еур. 32 eur. во 1/4 по ноќевање