Reset Password

слободно
click to see all images

Милано (FRANCIACORTA OUTLET – Лугано-Комо-Сирмионе) 3НП – Нова Година

,
Милано, Италија
Hotel Devero 4* 40 eur. 3НП per guest
Your search results
автобуски аранжман
Нова Година 2024
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

“Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано, со бурна историја и стари градби, денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата , од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala, Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици. А вечерите поминете ги во Опера, Театар или во многубројните клубови.

1 ден  28.12.2023 СКОПЈЕ   

Состанок на групата на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски во 09:30 часот.Поаѓање за Милано во 10:00 часот Се патува преку граничниот премин Tабановце.Патување преку Србија,Хрватска,Словенија со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

 

2 ден  29.12.2023 FRANCIACORTA OUTLET – МИЛАНО 

Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време за предновогодишен шопинг. Продолжуваме кон Милано.Пристигнување во Милано во попладневните часови. Сместување во хотел. Можност за прошетки по раздвижените и прекрасно украсени улици на модниот центар на светот, многубројните дуќани, луксузни трговски центри (индивидуално)… Можност за шопинг по најкреативните божиќни тезги поставени во центарот на Милано…  Враќање  во хотел индивидуално. Ноќевање.

 

3 ден   30.12.2023 МИЛАНО- ЛУГАНО(ШВАЈЦАРИЈА)-КОМО

Појадок.  Предлагаме целодневна посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано: катедралата San Lorenzo, црквата Santa Marina di Angelo, стариот град со пркрасните плоштади, казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки.  Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” – Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve… Можност за факултативно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови. Ноќевање.

 

4ден 31.12.2023  МИЛАНО 

Појадок. Предпладне факултативно одиме на разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот… Слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во хотел, слободно време за одмор. Вечерта дочек на Нова Година на градскиот плоштад.  Ноќевање.

 

5 ден  01.01.2024 МИЛАНО –СИРМИОНЕ – СКОПЈЕ

Појадок. По појадокот одјавување од хотел. Во договор со водичот патувањето  продолжува кон Сирмионе – езеро Гарда, познат по своите термални извори и прекрасна средновековна архитектура. Слободно време за индивидуални прошетки.  Патувањето  кон Скопје продолжува  преку Словенија,Хрватска,Србија со попатни паузи. Ноќно возење.

 

6 ден  02.01.2024 СКОПЈЕ 

Очекувано пристигнување Скопје во попладневните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ СО BLACK WEEK PROMO ЗА  РЕЗЕРВАЦИИ 17-24 НОЕМВРИ:  21 / 13.580 денари

Цената е валидна со резервација на излети (Разглед на Милано, Лугано/Комо и Сирмионе) 

 

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  259 € / 16.060 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Милано -Скопје
 • 3 ноќевања во Hotel Devero 4*,  во Миланo или околина
 • Организација и водство на програмата
 • Организација на аранжманот
 • Лиценциран туристички придружник

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

 •  Задолжително патничко осигурување (до 60 години) 300 денари
 •  Разглед на Милано со локален водич 20€
 •  Факултативен излет за Лугано и Комо  50€
 •  Крстарење по езерото Комо(30мин) 20€
 •  Задолжителна посета на Сирмионе 20€
 •  Туристичка такса Милано 5€ по лице по ноќ (се плаќа во агенција)
 •  Доплата за еднокреветна соба – 6.500 ден
 •  Доплата за избор на седиште во автобус – 20€ (задолжителна резервација при уплата)
 • Доплата за празно седиште – 150€

 

НАПОМЕНИ:

 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на САНСЕТ ТРАВЕЛ
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 •  Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.
View more
цена
Price per guest: 40 eur.
City Tax Fee: 5 eur. Per night per Guest
Minimum no of nights: 6
Extra options:
Задолжително патничко осигурување (до 60 години): 5 eur. Per Guest
Разглед на Милано со локален водич: 20 eur. Per Guest
Факултативен излет за Лугано и Комо: 50 eur. Per Guest
Крстарење по езерото Комо(30мин): 20 eur. Per Guest
Задолжителна посета на Сирмионе: 20 eur. Per Guest
Доплата за еднокреветна соба: 110 eur. Per Guest
Доплата за избор на седиште во автобус: 20 eur. Per Guest
Доплата за празно седиште: 150 eur. Per Guest
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Италија
State: Милано
Country: Italy
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38176
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
греење
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
40 eur.
2
40 eur.
3
40 eur.
4
40 eur.
5
40 eur.
6
40 eur.
7
40 eur.
8
40 eur.
9
40 eur.
10
40 eur.
11
40 eur.
12
40 eur.
13
40 eur.
14
40 eur.
15
40 eur.
16
40 eur.
17
40 eur.
18
40 eur.
19
40 eur.
20
40 eur.
21
40 eur.
22
40 eur.
23
40 eur.
24
40 eur.
25
40 eur.
26
40 eur.
27
40 eur.
28
40 eur.
29
40 eur.
30
40 eur.
31
40 eur.
January 2024
M T W T F S S
1
40 eur.
2
40 eur.
3
40 eur.
4
40 eur.
5
40 eur.
6
40 eur.
7
40 eur.
8
40 eur.
9
40 eur.
10
40 eur.
11
40 eur.
12
40 eur.
13
40 eur.
14
40 eur.
15
40 eur.
16
40 eur.
17
40 eur.
18
40 eur.
19
40 eur.
20
40 eur.
21
40 eur.
22
40 eur.
23
40 eur.
24
40 eur.
25
40 eur.
26
40 eur.
27
40 eur.
28
40 eur.
29
40 eur.
30
40 eur.
31
40 eur.
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close
Задолжително патничко осигурување (до 60 години)
5 eur.
Per Guest
Разглед на Милано со локален водич
20 eur.
Per Guest
Факултативен излет за Лугано и Комо
50 eur.
Per Guest
Крстарење по езерото Комо(30мин)
20 eur.
Per Guest
Задолжителна посета на Сирмионе
20 eur.
Per Guest
Доплата за еднокреветна соба
110 eur.
Per Guest
Доплата за избор на седиште во автобус
20 eur.
Per Guest
Доплата за празно седиште
150 eur.
Per Guest

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
Hotel Devero 4* 40 eur. 3НП per guest