Reset Password

слободно
click to see all images

Париз 5НП ( Виена – Прага -Минхен – Салзбург)

,
виена, Австрија, Виена
5 НП 50 eur. Виена , Прага , Париз , Минхен , Виена , Салзбург per guest
Your search results
автобуски аранжман
Нова Година 2024
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

ТЕРМИН  27 Декември

1 ДЕН 27.12.2023 СКОПЈЕ-ВИЕНА  Состанок на групата во 10.30ч  на паркингот спроти спортската сала Борис Трајковски. Поаѓање за Виена во 11.00ч..Се патува преку граничниот премин Табановце, Белград… . Ноќно возење.

2 ДЕН  28.12.2023 ВИЕНА-ПРАГА Пристигнување во Виена во утринските часови. Утринска панорамска прошетка: Рингот, Операта, Парламентот, стариот дел на градот со црквата Св.Стефан. Слободно време. Патувањето продолжува кон Прага каде се пристигнува во вечерните  часови. Сместување во хотел.   Ноќевање.

3 ДЕН  29.12.2023 ПРАГА-ПАРИЗ Појадок. Претпладне, факултативно  панорамско разгледување на Прага со водич: Горниот град- Храдчани, Катедралата Св. Вито, Златната улица, Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Kaрло IV, Кралскиот пат, Париската улица, Староместанскиот плоштад, Астрономскиот часоник-Орлој, градска куќа, Тинската црква, споменикот на Јан Хус, куќата на Франц Кафка, Прашkата кула, Универзитетот на Кaрло четврти, Вацлавскиот плоштад, Националниот музеј.Поаѓање  кон Париз во вечерните часови. Ноќно возење.

4 ДЕН  30.12.2023 ПАРИЗ  Во  утринските  часови пристигнување во Париз – најелегантниот град на светот кој изобилува со уметност и историја. Предлагаме панорамски разглед на Париз со автобус и локален водич: плоштадот Бастиља,Универзитетската четврт,Сорбона, Нотр Дам, Трокадеро, Ајфелова Кула, Марсовите полиња, плоштадот Конкорд, зградата на Парламентот,Домот на Инвалидите, Елисејските полиња,Триумфалната капија. Сместување во хотел. Слободно попладне.Ноќевање.

5 ДЕН  31.01.2023 ПАРИЗ(ВЕРСАЈ – ЛУВР)  Појадок.  Предпладне препорачуваме прекрасен излет со автобус и локален водич : Кралскиот Париз.  Разгледот го започнуваме со животот на француските кралеви посетувајки го кралскиот замок Версај, последната резиденција на француските кралеви и еден од најубавите дворци во светот.   Факултативна посета на некогашниот кралски дворец, денеска музеј- Лувр.  По посета та на Лувр, можност за организирана прошетка низ  најпознатата париска авенија Шанзелизе. Дочек на Нова Година на Елисејските полиња.  Враќање во хотел Ноќевање.

6 ДЕН  01.01.2024 ПАРИЗ(СРЦЕТО НА ПАРИЗ – АЈФЕЛ- СЕНА)Појадок.Препорачуваме прошетка (со метро) со наш водич и неговите приказни: “Срцето на Париз”: прошетка низ Латинскиот кварт, влегуваме во Богородичната црква, се искачуваме на Мон Мартр, ја посетуваме црквата на Светото срце, се одмараме со топло чоколадо* на плоштадот на уметниците. Ќе прошетаме по булеварот на ноќниот живот на Пигал и ќе го видиме најпознатиот ноќен клуб Мулен руж. (Метро). Веднаш потоа,  Ја продолжуваме прошетката со наш водич и неговите приказни: “Париз-градот на светлоста”: Можност да се искачите на Ајфелова кула (индивидуални влезници), да  крстариме 1 час со брод по Сена – единствено доживување. Враќање во хотел во вечерните часови. Ноќевање.
7 ДЕН 02.01.2024 ПАРИЗ – МИНХЕН  Препорачуваме целодневен излет во имагинарниот свет на Дизни – Дизниленд. Прекрасна забава во 2 тематски паркoви или можност за целодневна посета наVal d’Europe Shopping Center (Marne-la-Vallee). Секако дека може да се остане во Париз и да посетите некои од прочуените музеи и места: Домот на Инвалидите и гробот на Наполеон Бонапарта, куќата на Балзак, музејот на Пикасо, да се искачите на триумфалната капија, да купувате во најпознатата стоковна куќа Галерија Лафает. Во вечерните часови поаѓаме кон Минхен. Ноќно возење.
8 ДЕН 03.01.2024 МИНХЕН  Пристигнуваме во Минхен во  утринските часови. Предпладне прошетка низ стариот дел на градот: Плоштадот Карл, Фрауен Кирхе, Новата општинска зграда, Мариен плац, Виктуалиен маркет, Операта. Ви препорачуваме да ја посетиме најголемата  Кралска пивница ХБ ( пиво и свински коленици).  Сместување во хотел. Ноќевање.

9 ДЕН  04.01.2024 МИНХЕН-САЛЗБУРГ-СКОПЈЕ  Појадок. Патувањето продолжува кон Салзбург каде се пристигнува во пладневните часови. Прошетка низ стариот дел : Катедралата, плоштадот на Моцарт, Стариот плоштад, црквата Св.Петар, куќата на Моцарт, палатата Мирабел. Слободно време за индивидуални прошетки.

Преполни со спомени, се упатуваме кон Скопје. Ноќно возење преку  Унгарија, Србија…

 

10 ДЕН  05.01.2024 СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 10 НОЕМВРИ: 399€ / 24.740 денари

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 449€ / 27.840 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

Превоз со високотуристички автобус
1 ноќевања во хотел 3* НП во Прага(околина)
3 ноќевања во хотел 2/3* НП во Париз(околина)
1 ноќевања во хотел 3* НП во Минхен(околина)
Прошетка низ Виена
Прошетка низ Минхен
Организација и водство на програмата
Организација на аранжманот
Лиценциран туристички придружник

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (до 60 години) 500 денари
Туристички такси Прага, Париз, Минхен – 20€
Версај(превоз,влезница,лок водич) 50 € (задолжителна резервација при уплата)
Лувр(влезница + превоз) 30 € (задолжителна резервација при уплата)
Крстарење по Сена 20€
Срцето на Париз 20€
Дизниленд -цена за влезница + 20€ превоз
Задолжителна посета на Салзбург 20€
Билети за градски превоз, Прага, Париз, Минхен
Доплата за еднокреветна соба 8.200 ден
Доплата за избор на седиште во автобус 20€ (задолжителна резервација при уплата)
Доплата за празно седиште – 200€

Разглед на Прага со локален водич  15€
Крстарње по Влтава 20€
Разглед на Париз со локален водич 20€

 

НАПОМЕНИ:

 За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 Попустите не се комбинираат
 Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
 Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди место и час на поаѓање.

View more
цена
Price per guest: 50 eur.
City Tax Fee: 20 eur. Per Guest
Minimum no of nights: 9
Extra options:
Задолжително патничко осигурување (до 60 години) : 8 eur. Per Guest
Версај(превоз,влезница,лок водич): 50 eur. Per Guest
Лувр(влезница + превоз): 30 eur. Per Guest
Крстарење по Сена: 20 eur. Per Guest
Срцето на Париз: 20 eur. Per Guest
Дизниленд -цена за влезница: 20 eur. Per Guest
Задолжителна посета на Салзбург: 20 eur. Per Guest
Доплата за еднокреветна соба: 132 eur. Per Guest
Доплата за избор на седиште во автобус: 20 eur. Per Guest
Доплата за празно седиште: 200 eur. Per Guest
Разглед на Прага со локален водич: 15 eur. Per Guest
Крстарње по Влтава : 20 eur. Per Guest
Разглед на Париз со локален водич : 20 eur. Per Guest
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Франција Чешка Австрија
State: Франција
Country: France
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38223
Rooms: 0
Bedrooms: 0
Bathrooms: 0

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
50 eur.
2
50 eur.
3
50 eur.
4
50 eur.
5
50 eur.
6
50 eur.
7
50 eur.
8
50 eur.
9
50 eur.
10
50 eur.
11
50 eur.
12
50 eur.
13
50 eur.
14
50 eur.
15
50 eur.
16
50 eur.
17
50 eur.
18
50 eur.
19
50 eur.
20
50 eur.
21
50 eur.
22
50 eur.
23
50 eur.
24
50 eur.
25
50 eur.
26
50 eur.
27
50 eur.
28
50 eur.
29
50 eur.
30
50 eur.
31
50 eur.
January 2024
M T W T F S S
1
50 eur.
2
50 eur.
3
50 eur.
4
50 eur.
5
50 eur.
6
50 eur.
7
50 eur.
8
50 eur.
9
50 eur.
10
50 eur.
11
50 eur.
12
50 eur.
13
50 eur.
14
50 eur.
15
50 eur.
16
50 eur.
17
50 eur.
18
50 eur.
19
50 eur.
20
50 eur.
21
50 eur.
22
50 eur.
23
50 eur.
24
50 eur.
25
50 eur.
26
50 eur.
27
50 eur.
28
50 eur.
29
50 eur.
30
50 eur.
31
50 eur.
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close
Задолжително патничко осигурување (до 60 години)
8 eur.
Per Guest
Версај(превоз,влезница,лок водич)
50 eur.
Per Guest
Лувр(влезница + превоз)
30 eur.
Per Guest
Крстарење по Сена
20 eur.
Per Guest
Срцето на Париз
20 eur.
Per Guest
Дизниленд -цена за влезница
20 eur.
Per Guest
Задолжителна посета на Салзбург
20 eur.
Per Guest
Доплата за еднокреветна соба
132 eur.
Per Guest
Доплата за избор на седиште во автобус
20 eur.
Per Guest
Доплата за празно седиште
200 eur.
Per Guest
Разглед на Прага со локален водич
15 eur.
Per Guest
Крстарње по Влтава
20 eur.
Per Guest
Разглед на Париз со локален водич
20 eur.
Per Guest

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
5 НП 50 eur. Виена , Прага , Париз , Минхен , Виена , Салзбург per guest