Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

ХОТЕЛИ ЧАЊ – НА БАРАЊЕ

, ,
Сутоморе, Чањ, Црна Гора
Резултатите од пребарувањето
апартман, хотелско сместување
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Опис

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

ХОТЕЛИ ЧАЊ – НА БАРАЊЕ

На само 250 метри од плажата се наоѓаат Хотел Бабовиќ, Ариа и Анкона Лукс. Хотелите располагаат со модерно опремени трокреветни соби и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок и вечера (шведска маса). Хотелите располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости. Користење на базенот за гостите во хотелите Ариа и Анкона Лукс.

ПЕРИОД Х. БАБОВИЧ Х. АРИА и АНКОНА ЛУКС
31.05-10.06 30 евра 35 евра
10.06-30.06 35 евра 40 евра
30.06-29.08 42 евра 48 евра
29.08-18.09 39 евра 45 евра
18.09-28.09 30 евра 35 евра

 

Во понудата е вклучено

– Деца до 2 години гратис
– Деца од 2-12години (заеднички кревет со храна) – 50%
– Деца од 2-12години( сопствен кревет, со храна) – 30%

Во понудата не е вклучено

– За користење на ½ соба како 1/1 допала е 50% од цената
– Туристичка такса и осигурување, 1.5евра дневно по лице ( деца од 2-12год плаќаат 0.5евра, од 12-18год 1 евро дневно)
***сместување во собите е во 14 часот, а напуштање во 9 часот

Прикажи повеќе
адреса
Област:
Земја: Montenegro
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 39234
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
интернет
климатизација
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

април 2024
П В С Ч П С Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
мај 2024
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x