Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Хотел Врњачке Терме 5* – Врњачка Бања

,
, Србија
од 42 eur. по лице ноќевање
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8 базени и 4 лизгалки во целиот комплекс, создадено за сите љубители на водни активности. На крајот од напорниот ден, опуштете се во базените со термално-минерална вода со температура од 32 ℃ до 36 ℃.

Соби: Хотелот  располага со 5 затворени базени (за рекреација, пливање, со масажери, лизгалки, детски), 3 надворешни (слајд, релаксација, пливање). Хотелот Врњачки Терме располага со 85 сместувачки единици – 69 супериорни соби и 16 луксузни апартмани.
Супериорните соби се совршено опремени за парови или пријатели. Ако се одлучите за супериорна, двокреветна соба, можете да изберете помеѓу два единечни кревети или еден брачен. Супериорната соба има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Супериорните соби содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 3 Опремена со: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали
Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 27м²,
Тип на кревет: Двоен кревет или двокреветни кревети, софа кревет

Делукс  апартманите се одличен избор за релаксирачки семеен одмор со деца или групи пријатели. Тие се дизајнирани со отворена дневна соба, тие се многу светли и пространи.  Секој луксузен апартман е опремен со брачен кревет и аголна гарнитура. Станот има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Делукс апартманите содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 4 Објекти: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали
Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк,
Површина: 35м², Тип на кревет: Двоен кревет, аголен тросед

Превземи ценовник за Хотел Врњачке Терме 5*

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

Цените се изразени по соба на ден и вклучуваат:
•    ноќевање со појадок
•    користење на wellness & spa центар (затворен базен, сауна, солена соба, парна бања, тепидариум)

Цената НЕ вклучува:
•    Туристичка такса по цена од 140 рсд за возрасен и 70 рсд за дете од 3-10год,
•    Осигурување по 30 рсд по лице на ден. (се плаќа во агенција при резеравација)
•    Превоз
•    Индивидуални трошоци

Улсови за деца и трето лице:
•    Деца од 0-2,99год – не плаќаат престој
•    Деца од 3-9,99год – попуст 50%,
•    Деца од 10 год нагоре и трето возрасно лице спијат на помошно легло, можат да се сместат во супериор собите, доколку користат апартман плаќаат полна цена како возрасно лице.

Хотелот има и a la carte ресторан, кој на гостите им нуди можност да уживаат во традиционалните вкусови на локалната кујна.

Начин на плаќање и резервација:
•    За потврда на резервација е потребно 50% аконтација во рок од 24 часа, остатокот до 5 дена пред пристигање

Услови за отказ на резервација:
•    30% пенали за отказ на резервација до 15 дена пред пристигање
•    80% пенали за отказ на резервација од 14-8 дена пред пристигање
•    100% пенали за отказ на резарвација од 7-0 дена пред пристигање.

Останати услови и попусти:

Можност за плаќање од 6-12 рати преку СН кредити.

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.

Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Приговори и поплаки :

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

 

Документи
Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: од 42 eur. по лице
Екстра Цена на гости: 42 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Врњачка Бања
Држава: Србија
Земја: Serbia
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35890
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

април 2024
П В С Ч П С Н
1
42 eur.
2
42 eur.
3
42 eur.
4
42 eur.
5
42 eur.
6
42 eur.
7
42 eur.
8
42 eur.
9
42 eur.
10
42 eur.
11
42 eur.
12
42 eur.
13
42 eur.
14
42 eur.
15
42 eur.
16
42 eur.
17
42 eur.
18
42 eur.
19
42 eur.
20
42 eur.
21
42 eur.
22
42 eur.
23
42 eur.
24
42 eur.
25
42 eur.
26
42 eur.
27
42 eur.
28
42 eur.
29
42 eur.
30
42 eur.
 
мај 2024
П В С Ч П С Н
 1
42 eur.
2
42 eur.
3
42 eur.
4
42 eur.
5
42 eur.
6
42 eur.
7
42 eur.
8
42 eur.
9
42 eur.
10
42 eur.
11
42 eur.
12
42 eur.
13
42 eur.
14
42 eur.
15
42 eur.
16
42 eur.
17
42 eur.
18
42 eur.
19
42 eur.
20
42 eur.
21
42 eur.
22
42 eur.
23
42 eur.
24
42 eur.
25
42 eur.
26
42 eur.
27
42 eur.
28
42 eur.
29
42 eur.
30
42 eur.
31
42 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x
од 42 eur. по лице ноќевање