Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Хотел Цептер 4* – Врњачка Бања

,
Врњачка Бања, Србија
од 33 eur. по лице ноќевање
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

 

На местото на поранешниот стар хотел Звезда, на централниот дел од шеталиштето  и со површина од дури 11,445 м2, денес се наоѓа прекрасниот хотел Цептер, еден од најголемите и најимпресивните хотели во Врњачка Бања. Хотелот е уникатна мешавина од старо и ново. Стариот дел, од 1920 година, беше изграден директно на шеталиштето, главниот пешачки пат на Врњачка Бања, покрај реката Врњачка и неговата надворешна архитектура е заштитена со закон како историски споменик, а новиот, поголем дел од хотелот е свртен кон улицата паралелна со шеталиштето, што му дава на хотелот совршена позиција и добри пристапи од сите страни.

Хотелот Цептер има 96 луксузни соби, 18 луксузни соби и 4 луксузни апартмани. На своите гости им нуди разновидни можности: два ресторани (ресторан Цептер SmartLife и Кристална сала), бар Цепресо Аперитив, летна тераса со поглед кон шеталиштето во рамките на ресторанот Цептер SmartLife, кардио-интерна медицина и стоматолошка ординација, блок Цептер Гарден, отворен простор каде што гостите можат да уживаат во разновидниот асортиман на храна и пијалоци. Од спортските објекти, најатрактивен е затворениот базен (комплетно реновиран) со термално-минерална вода. Гостите имаат на располагање џакузи и сопствена градина со аперитив бар, отворена во лето, како и сосема нова и модерна теретана и сауна.

Хотелот Цептер е познат по своите конгресни простории – Цептер конференциска сала и Цептер сала за состаноци, со капацитет до 1.400 места.

Сместување на база ноќевање со појадок

Пријавување од 14 часот, одјавување до 11 часот наутро

Бесплатно користење на објектите за СПА и велнес центар: затворен базен со минерална вода, џакузи, теретана и фитнес, сауна

Бесплатно WiFi

10% попуст на услугите на Relax Center

Цените во еднокреветна соба (ноќевање со појадок) се зголемуваат за 40% во споредба со наведените цени

Минимален престој за време на викенд / петок-недела / е 2 ноќевања

Цената на сместувањето по 1 ноќевање за време на викендот, се зголемува за 20%, во споредба со горенаведените цени.

Доплата за вечера / класична услуга е 10евра по лице / по оброк за возрасни, или 6 евра за деца Ручекот се служи во хотелскиот ресторан „À la carte“ (според менито)

Доплата за туристичка такса и хотелско осигурување 1.5 еур по лице на ден

Хотелот има ограничен број на места за паркирање во хотелската гаража и не гарантира место за паркирање во случај на голема зафатеност на истите

Резервација на паркинг простор во хотелска гаража е можно по цена од 3еур по автомобил, по хотелски ден. Во случај на потврда за резервација на паркинг од хотелот, паркинг простор ќе биде резервиран за целото времетраење на хотелот.

Цените се изразени во евра по лице со услуга појадок

Цени за период:  01.09.2022-31.03.2023 (Не важи за период 29.12.2022-09.01.2023)

Тип соба

Петок-недела Недела-петок 7дневен аранжман
Лукс 1/2 38€ 33€

229€

Студио 1/2

42€ 35€ 251€
Делукс 1/2 45€ 38€

272€

 

УСЛОВИ:

Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.

Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.

за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.

за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.

за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

 

 

Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: од 33 eur. по лице
Екстра Цена на гости: 33 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Врњачка Бања
Држава: Србија
Земја: Serbia
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35917
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

април 2024
П В С Ч П С Н
1
33 eur.
2
33 eur.
3
33 eur.
4
33 eur.
5
33 eur.
6
33 eur.
7
33 eur.
8
33 eur.
9
33 eur.
10
33 eur.
11
33 eur.
12
33 eur.
13
33 eur.
14
33 eur.
15
33 eur.
16
33 eur.
17
33 eur.
18
33 eur.
19
33 eur.
20
33 eur.
21
33 eur.
22
33 eur.
23
33 eur.
24
33 eur.
25
33 eur.
26
33 eur.
27
33 eur.
28
33 eur.
29
33 eur.
30
33 eur.
 
мај 2024
П В С Ч П С Н
 1
33 eur.
2
33 eur.
3
33 eur.
4
33 eur.
5
33 eur.
6
33 eur.
7
33 eur.
8
33 eur.
9
33 eur.
10
33 eur.
11
33 eur.
12
33 eur.
13
33 eur.
14
33 eur.
15
33 eur.
16
33 eur.
17
33 eur.
18
33 eur.
19
33 eur.
20
33 eur.
21
33 eur.
22
33 eur.
23
33 eur.
24
33 eur.
25
33 eur.
26
33 eur.
27
33 eur.
28
33 eur.
29
33 eur.
30
33 eur.
31
33 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x
од 33 eur. по лице ноќевање