Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Хотел Извор 5* – Аранѓеловац, Србија

,
, Србија
од 85 eur. по лице ноќевање
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Доколу ви е потребна пауза од стресот во секојдневниот живот, мир и тишина ,релаксација во минерални води,спа третмани ,масажи,фитнес ,аква паркови сето тоа можете да го најдете во Извор.
Извор е луксузен хотел распространет на површина од 32 000 м2, во Арангеловац – Буковичка Бања, на 75км од Белград.
Овој престижен хотел плени со својата архитектура и модерен ентериер со највисок квалитет на услуги и содржини со посебен акцент на велнес центарот кој располага со 10 базени,со природна , лековита , минерална вода прочистена со најнова технологија.
Исто така ќе уживате во различните светски кујни ,како и домашни специјалитети кои за вас ги припремаат најдобрите меѓународни и домашни готвачи
Хотелот има капацитет од 500 гости ,сместени во еднокреветни и двокреветни соби,супериор соби,апартмани и супериор апартмани.Во склоп на хотелот има 4 соби опремени за лица со посебни потреби.
SPA & Wellness центарот на хотелот “Извор” ги содржи следните објекти:
-Голем централен затворен базен (30 ° C) ,Отворен базен со бар во вода, отворен и затворен базен за деца,турска бања,парна бања,био сауна ,финска сауна ,соби за масажа итн
За гостите на хотелот користење на спа и велнес центар е бесплатно,како и користењето на аква паркот кој претставува детска атракција.

Тип на соба

Цена за едно лице Цени за две лица

Еднокреветна

125€ /
Двокреветна 160€

170€

Супериор

200€

210€

Апартман 250€

260€

Супериор апартман

340€

350€

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база на полупансион (појадок и вечера)
 • Неогранично користење на Спа & велнес центар
 • Фитнес центар
 • Аква парк (во сезона)
 • Употребата на бебешки креветчиња и столици е бесплатна
 • За првото дете до 6 години, придружено со едниот или двајцата родители, сместувањето е бесплатно
 • ДДВ.

Доплати и попусти:

 • Во цената не е вклучена туристичка такса од 1€ по лице за ноќ.
 • За деца до 7 години не се се плаќа данок на престој,
 • За деца на возраст од 7-15 години се плаќа 50% од данокот на престој.
 • Доплата за трето возрасно лице на полупансион е 70€ на ден.
 • Дневен престој се издава во периодот од 10.00 до 18.00 часот за 6 часа. Цената на дневен престој е 50% од редовната стапка на соба.
 • Пријавувањето за гости е од 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот.
 • Цената на престојот за второто и секое следно дете до 6 години, придружено со едниот или двајцата родители, е 25% од доплата за трето возрасно лице.
 • Цената на престојот за деца од 6 до 12 години, во придружба на едниот или двајцата родители, е 50% од доплатата за трето возрасно лице.
 • Деца над 12 години ја плаќаат целата цена на аранжманот.

* Лица со попреченост, странски државјани кои се под меѓународни конвенции и договори ослободени од плаќање на такса, како и лица кои постојано престојуваат во сместувачкиот објект повеќе од 30 дена, се ослободени од плаќање данок на престој.

СОДРЖИНА

 • 8 еднокреветни соби, 81 двокреветни соби (45 со двоен кревет), 60 супериорни соби, 11 апартмани, 5 супериорни апартмани
 • Ресторани – ресторан за пансиони, италијански ресторан Сан Марино, Национален ресторан
 • Лоби бар
 • Конференциски центар – Кристална сала, сали во Белград, Топола, ВИП, Букуjaа и Сала за состаноци
 • Интернет катче
 • Велнес центар – голем централен затворен базен (30oC), надворешен базен, две помали детски затворени простории базен, топла када, турска бања (38oC), базен за релаксација (36oC), просторија за релаксација со Хималаите сол, парна бања, био сауна, руска бања, масажа на Виши, финска сува сауна, три простории за масажа, среќни тушеви со звучни и светлосни ефекти („Сибирска ноќ“, „Карипска бура“ и „Дождлива магла“) Аква парк со 3 базени, 12 слајдови за возрасни, 3 слајдови за деца и многу атракции
 • Фитнес центар
 • Куглана со шипка
 • Билјард и пинг-понг
 • Детска игротека (игротека за мали деца и PS4 игротека)
 • Детски игралишта на отворено
 • „Услуга во соба“ од 00:00 – 24:00 ч
 • Мини бар
 • Директна телефонска линија во простории (телефонски телефони
 • Бесплатен безжичен Интернет
 • Сефови во собите
 • LCD телевизор
 • Персонал со познавање на неколку странски јазици
 • Услуга за перење и пеглање
 • Обезбеден паркинг до зградата
 • Превоз до аеродромот
 • Организирање екскурзии (пештера Рисовачка, Орачац, Опленац, винарии во околината …)
 • Консиерж
 • Менувачница и банкомат

СМЕСТУВАЊЕ : 

 • Еднокреветни соби (8): кревет (120х200см), купатило со фен и туш, бањарка, ЛЦД телевизор, говорна телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Двокреветни соби (81): – 45 со брачен кревет (180х200 и 200х200см), бања со фен, џакузи кади,бањарка, ЛЦД телевизор,  телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет, 4 соби со посебни потреби – 36 со два единечни кревети (100x200cm), бања со фен (туш), бањарка, LCD телевизор, VoIP телефон, мини-бар, безбеден, безжичен интернет
 • Супериорни соби (60): дневна соба, софа, спална соба со брачен кревет, бања со фен, кади со џакузи, бањарка, LCD телевизор, VoIP телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Апартмани (11): дневна соба, спална соба со брачен кревет, бања со фен туш кабини, 1 хидромасажа када и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД телевизор, воип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет
 • Супериорни апартмани (5): пространа дневна соба со брачен кревет и софа, како и спална соба, тераса, купатило со фен и џакузи, бањарка, ЛЦД телевизор, воип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет.

 

Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: од 85 eur. по лице
Екстра Цена на гости: 85 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Аранѓеловац
Држава: Србија
Земја: Serbia
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35900
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

април 2024
П В С Ч П С Н
1
85 eur.
2
85 eur.
3
85 eur.
4
85 eur.
5
85 eur.
6
85 eur.
7
85 eur.
8
85 eur.
9
85 eur.
10
85 eur.
11
85 eur.
12
85 eur.
13
85 eur.
14
85 eur.
15
85 eur.
16
85 eur.
17
85 eur.
18
85 eur.
19
85 eur.
20
85 eur.
21
85 eur.
22
85 eur.
23
85 eur.
24
85 eur.
25
85 eur.
26
85 eur.
27
85 eur.
28
85 eur.
29
85 eur.
30
85 eur.
 
мај 2024
П В С Ч П С Н
 1
85 eur.
2
85 eur.
3
85 eur.
4
85 eur.
5
85 eur.
6
85 eur.
7
85 eur.
8
85 eur.
9
85 eur.
10
85 eur.
11
85 eur.
12
85 eur.
13
85 eur.
14
85 eur.
15
85 eur.
16
85 eur.
17
85 eur.
18
85 eur.
19
85 eur.
20
85 eur.
21
85 eur.
22
85 eur.
23
85 eur.
24
85 eur.
25
85 eur.
26
85 eur.
27
85 eur.
28
85 eur.
29
85 eur.
30
85 eur.
31
85 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x
од 85 eur. по лице ноќевање