Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански

,
Сандански, Бугарија
од 54 eur. по лице ноќевање
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Медите Спа Ресорт 5*
Новиот термален Спа Ресорт Медите е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.
Медите Спа Ресорт прогласен како најдобар спа ресорт на Балканот за 2018 од Балканскиот сојуз на угостителски здруженија-BAHA.

Превземи ценовник за Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански

Превземи ценовник бр. 2 за Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански

Превземи ценовник бр. 3 за Хотел Медите Спа Ресорт 5* – Сандански

Превземи Капацитет на сместување Медите

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Легенда: Возрасен adl, дете chd, ноќевање со појадок BB, полупансион HB

Цените се по соба по ноќевање и вклучуваат:
ноќевање со појадок или појадок и вечера,

надворешен и внатрешен базен со минерален базен,
надворешно џакузи
сауна,
парна бања,
јодна соба,
соба за релаксација,
фитнес,
паркинг,
детско игралиште,
сеф,
туристичка такса,
ДДВ

Доплата за трет возрасен на дополнително легло: 26 € BB / 41 € HB
Доплата за ручек – возрасен 11€
Доплата за ручек – 8 € дете до 11,99 г.

Политика за деца:
Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.
1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. на обичен кревет се доплаќа како еднокреветна соба

Прием на собата по 14:00 часот;
Напуштање на собата до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 ч се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 ч се доплаќа 100% од цената за ноќевање. .

Цените не важат за Национални, верски и официјални празници.
Пакети
Корпоративни настани, семинари, конгреси, обуки, работилници

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

 

Документи
Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: од 54 eur. по лице
Екстра Цена на гости: 54 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Сандански
Држава: Сандански
Земја: Bulgaria
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35934
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
54 eur.
2
54 eur.
3
54 eur.
4
54 eur.
5
54 eur.
6
54 eur.
7
54 eur.
8
54 eur.
9
54 eur.
10
54 eur.
11
54 eur.
12
54 eur.
13
54 eur.
14
54 eur.
15
54 eur.
16
54 eur.
17
54 eur.
18
54 eur.
19
54 eur.
20
54 eur.
21
54 eur.
22
54 eur.
23
54 eur.
24
54 eur.
25
54 eur.
26
54 eur.
27
54 eur.
28
54 eur.
29
54 eur.
30
54 eur.
31
54 eur.
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
54 eur.
2
54 eur.
3
54 eur.
4
54 eur.
5
54 eur.
6
54 eur.
7
54 eur.
8
54 eur.
9
54 eur.
10
54 eur.
11
54 eur.
12
54 eur.
13
54 eur.
14
54 eur.
15
54 eur.
16
54 eur.
17
54 eur.
18
54 eur.
19
54 eur.
20
54 eur.
21
54 eur.
22
54 eur.
23
54 eur.
24
54 eur.
25
54 eur.
26
54 eur.
27
54 eur.
28
54 eur.
29
54 eur.
30
54 eur.
31
54 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

Слични Огласи

language
x
од 54 eur. по лице ноќевање