Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Хотел Соко Терме – Соко Бања

,
Соко Бања, Србија
од 31 eur. по лице ноќевање
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

ХОТЕЛ СОКО ТЕРМЕ се наоѓа во близина на градскиот парк, на 5 минути пешачење од центарот. Хотелот изграден во грчко-римски стил, ќе ве врати низ вековите со својот изглед и стил.Спротивно на тоа, собите се модерни и елегантно опремени. Услугата во хотелот е ноќевање со појадок. Во ресторанот можете да нарачате ручек или вечера „a la carte“. Ресторанот има разновидна гастрономска понуда. Посебно препорачуваме да пробате локални вина од подрумот на семејството Милојевиќ. Пријавувањето за гости е од 13 часот, а одјавувањето е до 11 часот наутро. На денот на пријавување или одјавување, имате право да ги користите СИТЕ содржина во текот на целиот ден. Хотелот е пет френдли меѓутоа има ограничено движење низ центарот на хотелот.Велнес центарот е луксузно опремен и секој агол е прилагоден на капачи и корисници на услуги. За сите гости кои бараат рекреација, подобрување на квалитетот на животот, здравјето и општата состојба на умот и телото, има 3 базени (2 затворени и 1 отворен) со топла олиго-минерална вода од 25 до 36 степени и тие работат во текот на целата година.

Велнес објекти достапни за нашите гости:

 • финска сауна
  • парна бања
  • солена соба

Дополнителни услуги се:

 • масажи за раце (релаксација, спортски и ексклузивни масажи)
  • мадеротерапија
  • ултразвук и биоптон
  • електро масажа

Користењето на содржината ќе ве оживее! Составот на водата е особено добар и успешно ги неутрализира болките во коските, ревматизмот, последиците од повреда, како и промените и болестите на кожата.

Хотелот располага со 2 типа на соби и тоа :

Супериорни соби (двокреветни или трокреветни) содржат: бања (fenTWC), два поврзани кревети (200cm x 90cm), LCD телевизор, A / C, телефон, мини бар, сеф, wi-fi интернет. Трокреветните соби имаат дополнително легло или софа на истегнување. Сите соби (освен една) имаат тераса, а просториите се непушачи. Тие се наоѓаат на првиот или вториот кат и до нив може да се стигне со лифт или скали. Доколку е потребно и можно, може да се додаде бебешко креветче или дополнително легло.

Делукс соби:со камин „Купидон“ (за 2 до 4 лица) содржи: бања (TWC, џакузи, фен за коса), „француски“ кревет (200cm x160cm), софа, камин со камин, LCD телевизор, A / C, телефон , мини бар, сеф, wi-fi интернет, тераса со поглед на градот. Гостите добиваат крпи и влечки, Ако е потребно, може да се додаде бебешко креветче.

Делукс соба  “Аква” (за 2 до 4 лица) содржи: бања (TWC, фен за коса), “француски” кревет (200cm x160cm), софа кревет, аквариум со риба, LCD телевизор со кабелска програма, A / C, телефон, мини бар, сеф, wi-fi интернет. Собата има тераса и се наоѓа на вториот кат. Гостите добиваат крпи и влечки, како и козметички и хигиенски додатоци. Доколку е потребно, може да се внесе креветче во просторијата.

 

Цена по лице од ден со доручек:

Супериор соба Делукс со камин„Купидон“ Делукс соба  “Аква”
недела-четврток 31€ 48€

48€

петок-сабота

35€ 52€

52€

 

Дадените цени се по лице и вклучуваат:

ноќевање со доручек

користење на спа велнес центрите

затворен и отворен базен .

Во цената не е вклучено :

Туристичка такса:80 рсд по лице од ден (се плаќа во хотелот), деца до 7 години бесплатно,од 7-15 години 45 рсд.

Дополнителни масажи и медицински третмани во хотелот и се плаќаат на лице место.

Доплати и попусти:

Деца до 2 год гратис

Деца од 2 до 5 год 50% од цената

Деца од 5 до 12 год 70% од цената

 

УСЛОВИ:

Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.

Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.

за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.

за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.

за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

 

Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: од 31 eur. по лице
Екстра Цена на гости: 31 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Соко Бања
Држава: Соко Бања
Земја: Serbia
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35925
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
31 eur.
2
31 eur.
3
31 eur.
4
31 eur.
5
31 eur.
6
31 eur.
7
31 eur.
8
31 eur.
9
31 eur.
10
31 eur.
11
31 eur.
12
31 eur.
13
31 eur.
14
31 eur.
15
31 eur.
16
31 eur.
17
31 eur.
18
31 eur.
19
31 eur.
20
31 eur.
21
31 eur.
22
31 eur.
23
31 eur.
24
31 eur.
25
31 eur.
26
31 eur.
27
31 eur.
28
31 eur.
29
31 eur.
30
31 eur.
31
31 eur.
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
31 eur.
2
31 eur.
3
31 eur.
4
31 eur.
5
31 eur.
6
31 eur.
7
31 eur.
8
31 eur.
9
31 eur.
10
31 eur.
11
31 eur.
12
31 eur.
13
31 eur.
14
31 eur.
15
31 eur.
16
31 eur.
17
31 eur.
18
31 eur.
19
31 eur.
20
31 eur.
21
31 eur.
22
31 eur.
23
31 eur.
24
31 eur.
25
31 eur.
26
31 eur.
27
31 eur.
28
31 eur.
29
31 eur.
30
31 eur.
31
31 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x
од 31 eur. по лице ноќевање