Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Хотел Фонтана 4* – Врњачка Бања

,
Врњачка Бања, Србија
од 43 eur. по лице ноќевање
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Хотел „Фонтана“ е единствениот хотел во Врњачка Бања на крстосницата на љубовта и природата. Веднаш до паркот, кој се простира цо над 60 хектари уредена површина, а од друга страна на 68 скалила до познатиот „Мост на Љубовта“ и шеталиштето. Со својата традиција на гостопримство над 55 години, тоа е најпопуларното место за многу гости, на кое многумина им веруваат. Во 2019 година, хотелот беше целосно реновиран и денес има вкупно 212 сместувачки единици, со 176 соби и 36 апартмани, чии тераси нудат уникатен поглед на Централниот парк Врњачка. Редизајнираните станови со убави имиња и топли бои овозможуваат спој на историјата и модерната доба. Апартманите се пространи и модерно опремени и овозможуваат удобност и удобност. При реновирање на хотелот, ние се погриживме за вашиот комфор, но сакаме да ви понудиме повеќе од пријатно сместување. Ние нудиме искуства што ќе ги запомните. Започнете го вашиот одмор со дневен весник и утринско кафе или коктел со свежо овошје во модерниот лоби бар или на надворешната тераса со чврчорење на птици. Лоби барот е исто така омилено место за дружење, лесен оброк или чаша вино. Хотел „Фонтана“ е категоризиран со четири sвезди, според меѓународните стандарди, а прилагоден на желбите и потребите на семејството. Можеме да бидеме горди и на нашите вработени, кои со својата професионалност и љубезност оставаат посебен впечаток. Тајната на нашиот долгорочен успех е одличното сместување, но и совршената услуга. Изграден во 1965 година, Хотел Фонтана е првиот модерен хотел од висока класа во Врњачка Бања. Надграден, реновиран и дополнително реновиран во 1975 година, хотелот ги следеше промените во трендовите и ги задоволуваше барањата на современите туристи. По успешната приватизација во мај 2017 година, во тек е реконструкција и доградба на самиот објект. Иако блеска со нов сјај, Хотел Фонтана ги задржа старите традиционални вредности: квалитетна услуга, долга традиција и фантастична локација.

03.01-30.04.2023 / 01.10-25.12.2023

ТИП НА СОБИ

Цена

Еднокреветна супериор (1/1)

80
Двокреветна / твин супериор (1/2)

55

 

АПАРТМАНИ

Цена
1/1

1/2

Суит апартман со тераса и одделна спална

140 73
Премиер апартман 160

83

Велнес апартман

185

95

 

01.05-30.09.2023

ТИП НА СОБИ

Цена

Еднокреветна супериор (1/1)

85
Двокреветна / твин супериор (1/2)

60

 

АПАРТМАНИ

Цена
1/1

1/2

Суит апартман со тераса и одделна спална

150 78
Премиер апартман 170

88

Велнес апартман

194 100

Цената вклучува:

Наведените цени се во евра 1еур/62мкд по лице за едно ноќевање со вклучен доручек

Користење на Спа центарот еднаш дневно;

Игротека за деца до 9 години

Цената НЕ вклучува:

Превоз

Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

Туристичка такса и осигурување во износ од 150,00 динари по лице на ден

Паркинг 400,00 динари на ден.

За престој над 5 ноќевања паркингот е бесплатен

Детско креветче 500,00 динари на ден – задолжителна најава.

Соба со тераса – се доплаќа 10 евра по соба од ноќ (со претходно барање)

Доплата за вечера на пансион 6 евра по лице по оброк

Услови за деца – во придружба на 2 возрасни:

Дете до 7 години во супериор соба – бесплатно во заеднички кревет со родители

Дете до 7 години во апартмани – бесплатно во заеднички кревет со родители

Едно или две деца 7-12 години во апартмани – доплата 12 евра на ден по дете

Доплата за трет возрасен во апартмански единици: 12 евра на ден.

Структура на сместувачки единици:

Максимален престој на двајца возрасни и едно дете до 7 години во супериор соби (6,99)

Максимален престој на двајца возрасни и две деца до 12 (11,99) години во апартмани

Во случај на упатување на семејство со три деца, постои можност за сместување со претходна консултација во хотел .

Во случај на барање од тројца возрасни – можност за сместување во апартман, имајќи предвиддека третиот кревет е дополнителен кревет и не одговара на стандардните димензии на креветот(софа на истегнување)

СОБИ

Супериор соба (152 Супериор двокреветни соби)+
Во собите: опремени според највисоките хотелски стандарди: минибар, сеф, тоалет со туш и фен.
Креветите во овие собите можат да бидат 2 разделени кревети (ширина од 90 см) или 1 кревет брачен кревет (150 см ширина).
Максималниот капацитет е 2 возрасни и 1 дете. Можно да се додаде бебешко креветче.
* Во овој тип на сместување не постои можност за додавање дополнителен кревет.

Супериор соба со тераса (22 Супериор двокреветни соби)
Во собите: опремени според највисоките хотелски стандарди: минибар, сеф, тоалет со туш и фен.
Креветите во овие собите можат да бидат 2 разделени кревети (ширина од 90 см) или 1 кревет брачен кревет (150 см ширина).
Максималниот капацитет е 2 возрасни и 1 дете. Можно да се додаде бебешко креветче.
* Во овој тип на сместување не постои можност за додавање дополнителен кревет.

Стандард апартман
Сите апартмани се опремени по највисоки хотелски стандарди, со минибар, телевизор, сеф,
тоалет со туш и фен и дневна соба одвоена од спалната соба.
Креветите во овие собите можат да бидат 2 разделени кревети (ширина од 90 см) или 1 кревет брачен кревет (150 см ширина).
Во дневната соба има и тросед кој може да се трансформира во кревет.
Максималниот капацитет е 3 возрасни и 1 дете. Можно е да додадете бебешко креветче.
* Во овој тип на сместување не постои можност за додавање дополнителен кревет.

Супериор апартман
Секој апартман има своја бања со туш, фен со потребна козметика….
Дневната соба е одвоена од спалната соба и има телевизори во двете простории.
Креветите во овие собите можат да бидат 2 разделени кревети (ширина од 90 см) или 1 кревет брачен кревет (150 см ширина).
Во дневната соба има и тросед кој може да се трансформира во кревет
Максималниот капацитет е 3 возрасни и 1 дете. Можно да додадете бебешко креветче.
* Во овој тип на сместување не постои можност за додавање дополнителен кревет.

Студио
Студиото е внимателно дизајниран тип на сместување прилагоден првенствено за семејствата.
Секое студио има бања прилагодена и за лица со посебни потреби и сите се наоѓаат на првиот кат.
Дневната соба е одделена од спалната соба само со преграден ѕид и во двете простории има телевизори. Секое студио има и тераса.
Студиото е опремено со 2 поврзани кревети (широк 180 см).
Во дневната соба има и тросед кој може да се претвори во дополнителен кревет.
Максималниот капацитет е 3 возрасни и 1 дете. Исто така е можно да додадете бебешко креветче.

Велнес апартман (4 апартмани)
е најлуксузната сместувачка единица во хотелот „Фонтана“ и можеби во целата Врњачка Бања.
Пространа спална соба, стаклена дневна соба со џакузи и прекрасен поглед на Врњачка Бања.
Секој апартман има своја бања со туш, фен за коса и потребна козметика.
Креветите во овие апартмани се 2 поврзани кревети (ширина 180 см).
Во дневната соба има и тросед кој може да се трансформира во кревет.
Максималниот капацитет е 3 возрасни и 2 деца. Можно е да се додаде бебешко креветче.
* Во овој тип на сместување не постои можност за додавање дополнителен кревет.
* Со резервација на Велнес апартман, добивате право на 10% на сите третмани за лице и тело во СПА центарот.

УСЛОВИ:

Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.

Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.

за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.

за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.

за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација. Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

 

 

Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: од 43 eur. по лице
Екстра Цена на гости: 43 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Србија
Држава: Врњачка Бања
Земја: Serbia
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35908
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јуни 2024
П В С Ч П С Н
 1
43 eur.
2
43 eur.
3
43 eur.
4
43 eur.
5
43 eur.
6
43 eur.
7
43 eur.
8
43 eur.
9
43 eur.
10
43 eur.
11
43 eur.
12
43 eur.
13
43 eur.
14
43 eur.
15
43 eur.
16
43 eur.
17
43 eur.
18
43 eur.
19
43 eur.
20
43 eur.
21
43 eur.
22
43 eur.
23
43 eur.
24
43 eur.
25
43 eur.
26
43 eur.
27
43 eur.
28
43 eur.
29
43 eur.
30
43 eur.
јули 2024
П В С Ч П С Н
1
43 eur.
2
43 eur.
3
43 eur.
4
43 eur.
5
43 eur.
6
43 eur.
7
43 eur.
8
43 eur.
9
43 eur.
10
43 eur.
11
43 eur.
12
43 eur.
13
43 eur.
14
43 eur.
15
43 eur.
16
43 eur.
17
43 eur.
18
43 eur.
19
43 eur.
20
43 eur.
21
43 eur.
22
43 eur.
23
43 eur.
24
43 eur.
25
43 eur.
26
43 eur.
27
43 eur.
28
43 eur.
29
43 eur.
30
43 eur.
31
43 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x
од 43 eur. по лице ноќевање