Reset Password

на барање
click to see all images

Хотел Хот Спрингс Медикал Спа – с.Бања

,
с.Бања, Бугарија
цени од 74 евра по лице на ден
Your search results
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог)

www.hotsprings-spa.com

Хотелот Hot Springs Medical & Spa се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопите, сосема блиску до Разлог и само 5 минути возење до Банско. Се наоѓа на површина од околу 13 декари, со минерална вода, чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.

Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.

Редовен ценовник за 2023 год.

Превземи ценовник за Хотел Хот Спринг Медикал Спа

Дете до 5,99 г. на дополнително легло Бесплатно
Дете до 6-11,99 г. на прв дополнителен кревет 31,00
Дете 6 – 11,99 г. на втор дополнителен кревет 21,00
Возрасен / Дете 12+ год. на прв дополнителен кревет 41,00
Возрасен / Дете 12+ год. на втор дополнителен кревет 31,00

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Појадок и вечера

Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес

Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 

10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања

15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

 

Дополнителни услови :

За сместување во еднокреветна соба – се плаќаат две суми

Дете до 5.99 год. – бесплатно

Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 32€ на ден

Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 22€ на ден

Дете од 6-11.99 год. на редовно легло 75% посто плаќа од цената на возрасен

Трет возрасен на дополнително легло – доплата 42€ на ден

Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 32€ на ден

Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден

 

Хотелот нуди сместување во 138 соби и апартмани, во пријатна атмосфера. (најмалите се 25м2.)

Сите простории се со модерен и функционален ентериер, со пространа тераса и поглед кон паркот или шумата, комплетно опремени со:

 

кабловска телевизија,

телефон, безжичен интернет,

сеф,

мини бар,

бања со када или туш кабина

фен,

тоалетна козметика,

папучи,

целосен сет крпи,

бањарки.

Капацитет во собите:

Двокреветна комфорт соба: минимум 2 возрасни / максимум 2 возрасни

Двoкреветна Екзекутив соба, минимум 2 возрасни / максимум 3 возрасни

Алпин студио, минимум 2 возрасни / максимум 4 возрасни

Јуниор Суит, минимум 2 возрасни / максимум 4 возрасни

 

Хотелот располага со :

 

Екслузивно СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C и е со докажано лековити својства.

 

СПА зоната вклучува:

Базени – надворешни и внатрешни,

Сауни, Парни бањи,

Контрастни тушеви,

Џакузи, Џакузи процедури во самите базени,

Амам,

Солена соба,

Фински сауни (80°C и 90 °C), Био сауна 65°C,

Ледена фонтана,

Тепидариум,

Лакониум,

Разни терапии, ресторан во самата СПА зона, во која гостите можат да уживаат вкусна храна и пијалоци во бањарки.

Хотелот нуди уште првокласни ресторани со елегантен и модерен ентериер, парк, многу можности за спорт и релаксација како

тенис / 2 тениски игралишта со стандардни димензии,

затворени во текот на зимата и отворени во текот на летото /,

фитнес,

велосипедизам,

ски гардероба,

шатл до Банско,

модерно опремена конференциска сала за 150 лица,

голем подземен и надземниот паркинг,

голема детска зона со игралиште.

Documents
View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: С.Бања
State: Бугарија
Country: Bulgaria
детали
Property Status: на барање
Property ID: 36146
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

септември 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
октомври 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

%d1%85%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%bb-%d1%85%d0%be%d1%82-%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b3%d1%81-%d0%bc%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bb-%d1%81%d0%bf%d0%b0-%d1%81-%d0%b1%d0%b0%d1%9a%d0%b0

Contact Owner
language
x
цени од 74 евра по лице на ден