Reset Password

слободно
click to see all images

8 – МИ ДЕКЕМВРИ ВО ТЕМИШВАР И СИБИУ

,
Темишвар, Романија
Промо цена на аранжман 119€ 7.380мкд по лице до 15.11
Your search results
автобуски аранжман
Декемвриски Патувања
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

Редовна цена на аранжман: 139 / 8.620мкд по лице
Промо цена на  аранжман  119€/ 7.380мкд по лице до 15.11

07.12.2023 (ЧЕТВРТОК) СКОПЈЕ-ТЕМИШВАР
Состанок на група кај хотел Русија во 23:00ч. Имаме организирани поаѓање од Кочани,Штип,Велес и Куманово. Патување преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење низ Србија.

08.12.2023 (ПЕТОК) ТЕМИШВАР
Присигнување во Темишвар во утринските часови. Следува разглед на градот со локален водич.
Се посетуваат: Плоштад Победа, со карактеристичен молдавски стил, Опера Романа, Плоштад на Ослободувањр, Плоштад на обединување, Српска православна црква, барокна палата – поранешно седиште на српска Војводина, Римокатоличка катедрала,… Слободно време за индивидуални активности. Сместување во хотел. Време за одомор.
Посета на божиќниот маркет во Темишвар. Враќање во хотел. Ноќевање

09.12.2023 (САБОТА) ТЕМИШВАР-ЗАМОКОТ КОРВИН И ГРАДОТ СИБИУ
Појадок во хотел. Заминување на целодневна екскурзија. Првото застанување е во замокотКорвин или познат како замокот Хуњади кој е еден од најубавите замоци во Романија и еден од најголемите во Европа, изграден 1440 год. Оваа готска тврдина од 15 век има доволно страшни карактеристики за да му се спротивстави на замокот Бран (замокот на Дракула во Бран). Поглед на надворешноста на непробојните ѕидови, колосалниот подвижен мост и безброј правоаголни и кружни кули кои некогаш служеле како стражарници и домување за затворениците. Внатре, ќе ја посетиме огромната зандана и комората за мачење, како и остатоците од Јамата за мечки, каде што, според легендата, затворениците биле фрлани на мечките. Посетата на замокот е со локален водич. Заминување кон градот на божиќните маркети во Романија, Сибиу. Oвде Ве очекува CHRISTMAS SURPRISE бидејќи божиќниот маркет во Сибиу е најдобриот во Романија. Божиќната атмосфера, дрвените куќички, осветлените улички преполни со празнични украси и сезонски подароци, божиќните песни ќе ве понесат низ предновогодишната атмосфера што никогаш нема да посакате да го напуштите ова место. Како бонус го имате панорамското тркало, рингишпилот и миленикот на децата- куќата на Дедо Мраз.
Слободно време за уживање вo Божиќниот пазар. Враќање во хотел. Ноќевање

10.12.2023 (НЕДЕЛА) ТЕМИШВАР-БЕЛГРАД-СКОПЈЕ
Појадок. По појадокот одјавување од хотелот и заминување кон Белград. Пристигнување во Белград во претпладневните часови. Слободно време околу 3 часа за шопинг во трговскиот центар ,,Rajiceva’’ на улицата Кнез Михаилова илииндивидуална прошетка низ Калемегдан.Во попладневните часови заминување кон Македонија. Пристигнување во вечерните часови предполноќ во Скопје.

Во цената на аранжманот е вклучено:
-Aвтобуски превоз
-2 ноќевања во хотел со 3* со појадок во Teмишвар
-Разглед на Темишвар со локален водич
-Посета на Белград
-Туристички придружник од агенција

Во цената на аранжманот не е вклучено:
-Вечерна посета на Christmas Market во Темишвар- 5€
-Пакет факултативи: Посета на замокот Корвин (влезница и водич) и посетa на божиќниот пазар во Сибиур)- 50€/ 45 евра за студенти со приложување на индекс
-Туристичка такса2€ по лице- задолжителна доплата во автобус

 

 

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Романија
State: Романија
Country: Romania
детали
Property Status: слободно
Property ID: 38052
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

Sanset Travel

Contact Owner
language
x
Промо цена на аранжман 119€ 7.380мкд по лице до 15.11