Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

8-ми МАРТ ВО БУДИМПЕШТА со ВИЕНА

,
Будимпешта, Унгарија, Будимпешта
Резултатите од пребарувањето
автобуски аранжман
пролетни патувања
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

цена од 155 еур сега од 135 еур

Поаѓање: 07.03.2024
Враќање: 11.03.2024
Превоз: Автобус
Сместување: Хотел

Прв ден

Состанок со групата во Скопјe во попладневните часови. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

Втор ден

Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Следува разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав. Сместување во хотел. Слободно време. Вечерта  крстарење со брод по Дунав (факултативно). Враќање во хотел. Ноќевање.

Трет ден

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални прошетки низ Будимпешта или можност за целодневна факултативна посета на Виена. Панорамски разглед на градот: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, палатата Белведере, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург. Слободно време за индивидуални прошетки во центарот на Виена. Во договорено време заминување кон еден од најголемите трговски центри во Европа –  “Сити суд” http://www.scs.at. Слободно време за шопинг. Враќање кон  Будимпешта. Ноќевање.

Четврти ден

Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и упатување кон прекрасното градче Сенат Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби и кое е богато со голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Следува разглед на градчето заедно со представникот од агенцијата…Слободно време  за индивидуални прошетки и  кафе . Во договорено време враќање назад во Будимпешта каде што следува попатна факултативна посета на Тропикариум http://www.tropicarium.hu.  Слободно време за индивидуални активности.  По договор со претставникот, поаѓање за Скопје.Ноќно патување преку Србија, со попатни паузи за одмор и царински формалности.

Петти ден

Пристигнување во Скопје во претпладневните  часови.

Што е вклучено во цената

– Превоз со туристички автобус на дадените дестинации,

– Сместување во хотел 3* во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок,

– Професионален туристички придружник од агенцијата,

– Организација и реализација на аранжманот

Што не е вклучено во цената

– факултативи

– Влезници за музеи и културно – историски споменици

– Патничко осигурување

Прикажи повеќе
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 39041
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

март 2024
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
април 2024
П В С Ч П С Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x