Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

8-ми Март во Прага 2024

,
Прага, Чешка
Резултатите од пребарувањето
авионски аранжман
пролетни патувања
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

цена од 489 еур сега од 399 еур

Поаѓање: 07.03.2024
Враќање: 10.03.2024
Превоз: Авион
Сместување: Хотел

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага – главната престолнина на Република Чешка со сигурност ги заслужува.

Сместена во срцето на Европа – плени со својата специфична архитектонска традицијаа воедно претставува и значајна раскрсница на која се среќаваат уметници и научници од целиот свет.

Како популарна туристичка дестинација, Прага со гордост го зазема шестото место на најпосетувани европски градови.

Прв ден

Состанок на аеродромот во Скопје во 10:35.
Полетување за Прага во 12:35 ч., со еден стоп во Виена.
Слетување во Прага во 16:00 часот.
После царинските формалности следува организиран трансфер до хотел.
Сместување и слободно време.
Во вечерните часови може да се организира првото запознавање со Прага, по предлог на пратителот на групата.

Втор ден

Појадок во хотел.По појадокот следува организиран разглед на градот со локален водич.
Атракции кои се предвидени да се посетат се следниве:
– Карловиот мост;
– Плоштадот на Малтешките витези;
– Споменикот на Карло IV;
– Кралскиот пат;
– Еврејскиот кварт;
– Париската улица;
– Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник – Орлој;
– Црквата Лорето;
– Градската куќа;
– Прашната кула;
– Националниот музеј;
-Дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито, Златната улица…

Остатокот од денот е слободен за индивидуални активности.
Ноќевање.

Трет ден

Појадок. По појадокот следува посета на Карлови Вари – најпознатиот бањски центар во Чешка и омиленото место на европската аристократија.

Ќе имате можност да ги видете топлите извори и да се запознаете со лековитите својства на водите, можност да купите сувенири и производи со лековити својства од Карлови Вари.

Враќање назад кон Прага, слободно време.

Ноќевање.

Четврти ден

Појадок во хотел.
После појадокот ќе имате слободно време за последното кафе во Прага.
Во договорено време следи трансфер до аеродром.
Во 16:40 полетување кон Скопје, преку Виена (5 часа преседнување на аеродром).
Слетување во Скопје 15 минути по полноќ.

Што е вклучено во цената

 • Лет на релација Скопје – Прага – Скопје;
 • Аеродромски такси;
 • Мала кабинска торба до 8кг (40x30x20cm);
 • Организирани трансфери аеродром – хотел – аеродром;
 • Сместување во хотел 3* на услуга BB – 3 ноќевања;
 • Организирани прошетки според програмата со придружник од агенцијата;
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето;

Што не е вклучено во цената

 • Туристичка такса 4 € по лице на ноќ – се плаќа во агенција;
 • Разглед на Прага со локален водич – 20 €
 • Посета на Карлови Вари со организиран трансфер – 45 €
 • Патничко осигурување;
 • Билети за јавен превоз.
Прикажи повеќе
адреса
Град:
Област:
Земја: Czech Republic
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 39012
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

март 2024
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
април 2024
П В С Ч П С Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x