Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Aegean Melathron Kalithea

,
Калитеа, Грција
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Хотели Грција
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

сопствен превоз

 

-AEGEAN MELATHRON THALASSO SPA HOTEL 5*

Луксузен хотел кој што се состои од 2 централни  згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот ,поврзани со подземен пролаз. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, 9 базени, приватни базени, рестотрани, барови, детски клуб, спа центар, спорт и рекреација, врхунска услуга, приватна песочна плажа.
Локација: Халкидики ( Касандра), 3 км од Калитеа, 90 км  од аеродромот во Солун
Хотел располага со 255 соби ( 157 стандард соби, 83 супериор соби – во главна зграда и бунгалови, 15 сјуита – во бунгаловите)
Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер ( во сјуит-мини бар), телефон, сеф, купатило со када/туш, фен, баде мантил, папучи, балкон/тераса
Double Room SV (~25 m2) – во централна зграда и во бунгалови.Брачен кревет или два единечни.Поглед море
Double Room PV (~25 m2) – во централна зграда и во бунгалови.Брачен кревет или два единечни.Поглед базен
Double Rooms Eco (~25 m2) – во централна зграда.Брачен кревет или два единечни. Поглед кон пат
Double Superior Sea View (~38 m2) – во главна зграда на приземје и прв кат. Дневна соба и спална соба, купатило,балкон, поглед на море. 2 одвоени легла и софа
Double Superior Pool View (~38 m2) – во бунгалов(во комплексот над патот), дневна соба и спална соба, купатило,балкон. Поглед на базен. 2 одвоени легла и софа
Maisonette SV (~50 m2)  – Дуплекс, сместени во бунгалов (на пиземје е дневна соба, туш кабина, балкон, на прв кат спална соба и купатило. Поглед на море. Брачен кревет и две софи.
 Maisonette PV (~50 m2)  – Дуплекс, сместени во бунгалов (на пиземје е дневна соба, туш кабина, балкон, на прв кат спална соба и купатило. Поглед на базен. Брачен кревет и две софи.
Suite SV (~60 m2) -сместен во бунгалов, приземје. 2 соби (спална соба со врата, дневна соба).брачен кревет, џакузи, 2 купатила со туш кабина, тераса, поглед на море.
Suite Sharing Pool (~44 m2)  -Сместен во бунгалов. Приватен базен за 2 апартмани  (слатка вода), 2 соби (спална соба со врата, дневцна соба), брачен кревет, купатило (када), тераса, поглед на море.
Suite Superior with Private Pool (~67 m2) -сместен во бунгалов.. Приватен базен, (свежа вода), 2 соби – спална соба, брачен кревет, дневна соба, 2 купатила во едното – џакузи,во другото – туш), тераса, поглаед на море.
Хотелски содржини: 24 часа рецепција, банкомат, продавници, rent a car, бесплатен шатл до аеродромот, внатрешен базен, надворешен базен, снек бар покрај базен, паркинг, ресторан, a la carte ресторан, сеф, директна телефонска линија, wifi на јавните површини, мини маркет, остава за багаж
*Со доплата:доктор на повик, СПА, фризер/бербер
Услуга: полупансион ( појадок и вечера- шведска маса)
Плажа: песочна, (собите се преку пат-подземен пролаз), чадори и лежалки со доплата
Прикажи повеќе
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Град:
Област:
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 39464
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
интернет
климатизација
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јули 2024
П В С Ч П С Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
август 2024
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели

Sanset Travel

language
x