Reset Password

на барање
click to see all images

Alexandros Palace Hotel & Suites – Уранополис, Грција

,
Уранополис, Грција
Your search results
хотелско сместување
Атос, Грција, Лето 2023
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

 Alexandros Palace Hotel & Suites *****
Пријатно опкружување, преубави природни пејзажи, кристално чисто море. Идеално место за семеен одмор. Хотелот е составен од седум двоспратни и две троспратни згради. Вкупна површина од 7000м2.
Локација: се наоѓа на полуостровот Атос во областа Трипити, 2км од местото Неа Рода, 5км од Уранополис, 9км од монашката република, 120км од аеродромот Македонија во Солун.
Хотелски услуги: паркинг, интернет, 2 надворешни базени, детски базен, конференциска сала, теретана, бизнис центар, мини маркет, детски клуб, детско игралиште, ресторан а ла карт, ресторан, бар, бар на плажа, бар покрај базен, кошарка, одбојка на плажа, анимации…
*со доплата: џакузи, затворен базен со греење со хидромасажа, градски превоз, спа, масажа, сауна, турско купатило, хемиско чистење на облека, лежалки, чадори и пешкири за плажа, дадилка, тенис, мини бар.
Услуга: HB, FB.
Tип на соби: 243 соби, Singles (~18-20 m2), Doubles GV/PV (~25-27 m2), Junior Suites SV/GV (~40 m2), Junior Suites 1-Bedroom SV (~40 m2), Suites SSV/SV (~50 m2), Suites Family 2-Bedrooms SV (~60 m2). Собите се опремени со клима уред, тв, интернет, сеф, бања, фен, сет за кафе/чај, балкон/тераса, детско креветче.
Плажа: 120м (низ приватен подземен премин) , камчесто-песочна. 

За цените на хотелот контактирајте ја агенцијата!

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Атос
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37240
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x