Reset Password

на барање
click to see all images

Ammon Zeus Hotel – Калитеа, Грција

,
Калитеа, Грција
Your search results
хотелско сместување
Грција, Лето 2023, Прв крак
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

AMMON ZEUS 5*
Опис: хотелот е поставен на долга песочна плажа во близина на популарниот центар на Калитеа. Се карактеризира со светли, пространи соби, располага со ресторан, барови, интернет, фитнес, водени спортови и квалитетна услуга. Во неспоредна близина на најпознатите ноќни клубови и дискотеки на Халкидики. Хотелот е целосно реновиран во 2018 и е погоден за сите категории на туристи.
Локација: Касандра, 300м од центарот на Калитеа, на прва линија од море.
Хотелски услуги: автобуска постојка на 300м, хемиско чистење/перење (со доплата), надворешен базен со слатка вода (затоплен во април, мај и октомври), конференциска сала, теретана (бесплатно), поврзани соби, паркинг (со доплата), собна услуга (со доплата), Wi-Fi интернет на јавни површини (бесплатно),  СПА центар (Ammon Zeus SPA)  услуги со доплата: сауна, амам, масажа, третмани за лице и тело.
Плажа: пред хотелот, приватна песочна плажа наградена со сино знаменце,  лежалки и чадори (бесплатно), пешкири за на плажа (со депозит).
Ресторани и барови: коктел бар, снек бар, бар покрај базен, главен ресторан.
Спорт: спортови на вода (со доплата).
Забава: жива музика.
Соби:  126 соби Deluxe Doubles GV/SV (~21 m2), Premium Deluxe Rooms GV/SV (~21 m2), Suites Deluxe 2-Bedroom Premium SV (~43 m2). Секоја од собите е опремена со: балкон/тераса, клима, сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi интернет (бесплатно), сет за бања, мини фрижидер,  сеф (бесплатно), фен, мини бар (со доплата).  Хотелот располага и со меѓусебно поврзани соби. Бебешко креветче на барање. Тип на дополнителен кревет – софа / фотеља / кревет на расклопување. Напомена: сите соби се за непушачи, во случај на пушење во соба се плаќа казна, пушењето е дозволено на балкон.
Дополнителни информации: погодности за лица со посебни потреби, не е дозволен престој за домашни миленици.

За цените на хотелот контактирајте ја агенцијата!

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Касандра
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37286
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

септември 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
октомври 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

ammon-zeus-hotel-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0

Contact Owner
language
x