Reset Password

на барање
click to see all images

Aristoteles Holidays Resort & Spa – Уранополис, Грција

,
Уранополис, Грција
Your search results
хотелско сместување
Атос, Грција, Лето 2023
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT 4*
Опис: хотелот се состои од 10 двоспратни и троспратни згради распоредни на површина од ~134.000 m2 во стил на амфитеатар. Голем избор на соби, пространа територија, СПА центар, барови, спортски и забавни програми. Хотелот е реновиран 2017-2018 год, реновирани се сите соби (тоалети и мебел), главниот ресторан со отворена тераса  (~200 m2), нов концепт на шведска маса, нов отворен базен само за возрасни (18+), реновиран бар покрај базен и бар на плажа.
Локација: полуостровот Атос, 3км од Уранополис, 113км од аеродромот во Солун. Хотелот е лоциран во близина на живописното гратче Уранополис, од каде може да заминете на крстарење околу југозападната обала на Атос.
Хотелски услуги: 7 конференциски сали, паркинг, надворешен базен, внатрешен затоплен базен (бесплатно), надворешен базен само за возрасни (во близина на тениските терени), теретана (бесплатно), Wi-Fi интернет на јавни површини (бесплатно), мини маркет (во летна сезона), перална/сушална (со доплата), интернет катче (со доплата), автобуска постојка на 300м, СПА центар работи во летна сезона; затворен затоплен базен бесплатно, џакузи, амам, козметички третмани, масажи, маникир, педикир, фризер (на барање), справи за вежбање (бесплатно), главен ресторан, ресторан а ла карт, бар покрај базен, бар на плажа, игралиште за деца, детки базен, тенис (рекети со депозит), кошарка, одбојка (бесплатно), пинг понг (бесплатно), одбојка на плажа, билијард (со доплата), дневна и ноќна анимација (неколку пати неделно).
Сместување: вкупно 250 соби: Double Rooms SV/GV (~16 m2), Doubles 3 pax SV (~16 m2),  Doubles Superior SV (~30-35 m2), Doubles Superior 4 pax (~30-35 m2), Family 2 Rooms (~40-45 m2), Maisonettes (~40-45 m2). Собите се опремени со: клима, фрижидер, сателитска ТВ, телефон, тоалет со када/туш, сет за бања, фен и пегла (на барање, со депозит), сеф, балкон/тераса. Тип на дополнителен кревет – софа/фотеља/кревет на расклопување.
Плажа: песочно-шњункаста со сино знаменце на 120м преку подземен премин, лежалки и чадори (бесплатно), пешкири (со доплата)
Дополнителни информации: не е дозволен престој за домашни миленици, нема услови за лица со посебни потреби.
За цените на хотелот контактирајте ја агенцијата!
View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Атос
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37247
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

септември 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
октомври 2023
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share

aristoteles-holidays-resort-spa-%d1%83%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%81-%d0%b3%d1%80%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0

Contact Owner
language
x