Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Tonanti 5* – Врњачка Бања, Србија

,
Врњачка Бања, Србија
од 64 eur. на гости
Резултатите од пребарувањето
хотелско сместување
Спа Велнес Хотели
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Хотелот „Тонанти“во центарот на Врњачка Бања во непосредна близина на централниот дел на паркот, е еден од најлуксузните хотели  во регионот.
Капацитетот со 146 сместувачки единици, кои се опремени по најсовремени стандарди, така што овозможуваат максимално чувство на  удобност и уживање. Надворешните ѕидови се направени од стакло и нудат поглед на панорамата на паркот Врњак.
Големината на собите е од 25м2 до 35м2. Хотел Тонанти е хотел за непушачи (со исклучок на соби со балкон, каде што пушењето е дозволено само на балконот).
Хотел Тонанти нуди два ресторани, пансион и a la carte. Ресторанот за гости е наменет за гостите на хотелот, а a la carte ресторанот е отворен и за надворешни гости, со посебен влез во самиот агол на зградата и прекрасен поглед на надворешниот базен и паркот. Едниот бар се наоѓа во лобито на хотелот, другиот во аква зоната. Лоби барот е во непосредна близина на рецепцијата.
Во пензискиот ресторан услугата е на полупансион, шведска маса, а времето за оброци е појадок 07:30-10:30 и вечера 18:30-21:30 часот. Во склоп на пензискиот ресторан има вегански бар, бар за тестенини и сендвич бар.
Аква зоната, покрај шанкот, ја сочинуваат и базени, две џакузи и разни водени атракции. Внатрешниот базен, со површина од 300 метри квадратни, е поврзан со отстранлива стаклена фасада со надворешните базени: големи, 600 метри квадратни, со водопад и детски базен, со површина од 50 метри квадратни.
Спа и Велнес центар, има три сауни, солена соба, ладна соба, парна бања, пловечка када и четири соби за масажа (од кои едната е двокреветна, за парови).
Центарот е поврзан со просторот за релаксација, кој е целосно стаклен и гледа кон паркот. Смирувачката музика и арома терапијата (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.
Хотел „Тонанти“ е единствениот хотел во Србија со хипербарична комора. Оваа просторија која лекува најразлични заболувања е наменета и за болни и за здрави, а терапијата се изведува со вдишување чист кислород под притисок поголем од атмосферскиот (хипербаричен).
Меѓу нашите капацитети во Спа и велнес центар е и салон за убавина со услуги на фризери, шминкери и козметичари. Без разлика дали ви треба нова фризура, третман за подмладување на кожата, масажа… нашиот стручен персонал е секогаш на ваше располагање.
Во склоп на хотелот има теретана со најсовремена опрема и е достапна за гостите на хотелот секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Покрај детскиот базен, има и две игротеки (за возраст од 0-3 и 4-8 години) и тим од аниматори кои секојдневно дизајнираат специјални едукативно-креативно-забавни програми.
Хотел Тонанти нуди три конференциски сали со најсовремена опрема. Најголемата сала има 300 седишта, двете помали можат да примат соодветно 80 и 35 луѓе и се идеални за сите корпоративни состаноци. Салите се опремени со најсовремена аудио-техничка опрема, како и брз интернет.

                ЦЕНОВНИК 2023

Јануари, Февруари, Март, Април, Мај, Октомври, Ноември, Декември

Тип на соба Понеделник-Четврток

Петок-Недела

Двокреветна

129€ 139€
Еднокреветна 109€

119€

Двокреветна лукс

146€ 156€
Еднокреветна лукс 127€

137€

Апартман без кујна

229€ 239€
Семеен Апартман 328€

338€

 

 

Јуни/Септември 

Тип на соба Понеделник-Четврток

Петок-Недела

Двокреветна

160 170
Еднокреветна 136

146

Двокреветна лукс

182 192
Еднокреветна лукс 155

165

Апартман без кујна

249 259
Семеен Апартман 359

369

 

 

Јули/Август

Тип на соба Понеделник-Четврток

Петок-Недела

Двокреветна

170 180
Еднокреветна 145

155

Двокреветна лукс

194 204
Еднокреветна лукс 165

175

Апартман без кујна

259 269

Семеен Апартман

369

369

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

 • Цени изразени во евра по соба од ден на база на полупансион (појадок се служи од 07:30 до 10:30
  часот, вечера од 18:30 до 21:30 часот) во нив НЕ Е вклучена туристичката такса
  • Доплата за соба со тераса – 30еур на ден
  • Неограничена употреба на велнес & СПА центар (отворен и затворен базен, финска сауна, био
  сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, релакс соба со тепидариум и амам) од 08 до 22 часот.
  • Спа комплет е вклучен во цената. (Бањарка и влечки во соба и обезбедена е крпа на рецепцијата во
  спа центарот).
  • Бесплатно користење на две игротеки за деца на возраст од 0 до 3 и 4 до 8 години, бројни
  едукативни и креативни објекти, како и обезбедената услуга на чување деца во игротеки од 08 до 22
  часот
  • Бесплатно користење на фитнес-центар од 08:00 до 22:00 часот

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.

Политика за отказ на резервација

 • Отказ на резервација од 90-45 дена пред пристигнување– 15 %
  • Отказ на резервација од 44-30 дена пред пристигнување– 20 %
  • Отказ на резервација од 29-20дена пред пристигнување – 30 %
  • Отказ на резервација од 19-15 дена пред пристигнување – 40 %
  • Отказ на резервација од 14-10 дена пред пристигнување – 80 %
  • Отказ на резервација од 9-6 дена пред пристигнување -90 %
  • Отказ на резервација од 5-0 дена пред пристигнување -100 %

Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Останати услови и попусти

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Прикажи повеќе
цена
Цена по лице: 64 eur.
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Област:
Округот: Србија
Држава: Србија
Земја: Serbia
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 35713
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
греење
интернет
камин
климатизација
пегла
перална
скенер / принтер
телефон
фен
кревет и бања
основни работи
фен за коса
шампон
објекти
базен
бар / ресторан
бесплатен обезбеден паркинг
за непушачи
пријателски за семејства со деца
пристап за инвалидска количка
Other Features
вратар
двор или градина
погоден за семинари
проектор
сала за фитнес
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јуни 2024
П В С Ч П С Н
 1
64 eur.
2
64 eur.
3
64 eur.
4
64 eur.
5
64 eur.
6
64 eur.
7
64 eur.
8
64 eur.
9
64 eur.
10
64 eur.
11
64 eur.
12
64 eur.
13
64 eur.
14
64 eur.
15
64 eur.
16
64 eur.
17
64 eur.
18
64 eur.
19
64 eur.
20
64 eur.
21
64 eur.
22
64 eur.
23
64 eur.
24
64 eur.
25
64 eur.
26
64 eur.
27
64 eur.
28
64 eur.
29
64 eur.
30
64 eur.
јули 2024
П В С Ч П С Н
1
64 eur.
2
64 eur.
3
64 eur.
4
64 eur.
5
64 eur.
6
64 eur.
7
64 eur.
8
64 eur.
9
64 eur.
10
64 eur.
11
64 eur.
12
64 eur.
13
64 eur.
14
64 eur.
15
64 eur.
16
64 eur.
17
64 eur.
18
64 eur.
19
64 eur.
20
64 eur.
21
64 eur.
22
64 eur.
23
64 eur.
24
64 eur.
25
64 eur.
26
64 eur.
27
64 eur.
28
64 eur.
29
64 eur.
30
64 eur.
31
64 eur.
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x
од 64 eur. на гости