Reset Password

на барање
click to see all images

Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel 5* – Калитеа, Грција

,
Калитеа, Грција
Your search results
хотелско сместување
Грција, Лето 2023, Халкидики
|0 Bedrooms|
Check Availability

опис

AEGEAN MELATHRON THALASSO SPA HOTEL 5*
 
Луксузен хотел кој што се состои од 2 централни  згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот ,поврзани со подземен пролаз. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, 9 базени, приватни базени, рестотрани, барови, детски клуб, спа центар, спорт и рекреација, врхунска услуга, приватна песочна плажа.
Локација: Халкидики ( Касандра), 3 км од Калитеа, 90 км  од аеродромот во Солун
Хотел располага со 255 соби ( 157 стандард соби, 83 супериор соби – во главна зграда и бунгалови, 15 сјуита – во бунгаловите)
Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер ( во сјуит-мини бар), телефон, сеф, купатило со када/туш, фен, баде мантил, папучи, балкон/тераса
Double Room SV (~25 m2) – во централна зграда и во бунгалови.Брачен кревет или два единечни.Поглед море
Double Room PV (~25 m2) – во централна зграда и во бунгалови.Брачен кревет или два единечни.Поглед базен
Double Rooms Eco (~25 m2) – во централна зграда.Брачен кревет или два единечни. Поглед кон пат
Double Superior Sea View (~38 m2) – во главна зграда на приземје и прв кат. Дневна соба и спална соба, купатило,балкон, поглед на море. 2 одвоени легла и софа
Double Superior Pool View (~38 m2) – во бунгалов(во комплексот над патот), дневна соба и спална соба, купатило,балкон. Поглед на базен. 2 одвоени легла и софа
Maisonette SV (~50 m2)  – Дуплекс, сместени во бунгалов (на пиземје е дневна соба, туш кабина, балкон, на прв кат спална соба и купатило. Поглед на море. Брачен кревет и две софи.
 Maisonette PV (~50 m2)  – Дуплекс, сместени во бунгалов (на пиземје е дневна соба, туш кабина, балкон, на прв кат спална соба и купатило. Поглед на базен. Брачен кревет и две софи.
Suite SV (~60 m2) -сместен во бунгалов, приземје. 2 соби (спална соба со врата, дневна соба).брачен кревет, џакузи, 2 купатила со туш кабина, тераса, поглед на море.
Suite Sharing Pool (~44 m2)  -Сместен во бунгалов. Приватен базен за 2 апартмани  (слатка вода), 2 соби (спална соба со врата, дневцна соба), брачен кревет, купатило (када), тераса, поглед на море.
Suite Superior with Private Pool (~67 m2) -сместен во бунгалов.. Приватен базен, (свежа вода), 2 соби – спална соба, брачен кревет, дневна соба, 2 купатила во едното – џакузи,во другото – туш), тераса, поглаед на море.
Хотелски содржини: 24 часа рецепција, банкомат, продавници, rent a car, бесплатен шатл до аеродромот, внатрешен базен, надворешен базен, снек бар покрај базен, паркинг, ресторан, a la carte ресторан, сеф, директна телефонска линија, wifi на јавните површини, мини маркет, остава за багаж
*Со доплата:доктор на повик, СПА, фризер/бербер
Услуга: полупансион ( појадок и вечера- шведска маса)
Плажа: песочна, (собите се преку пат-подземен пролаз), чадори и лежалки со доплата.

За цените на хотелот контактирајте ја агенцијата!

View more
адреса
Address: Exact location information is provided after a booking is confirmed.
County: Халкидики
State: Грција
Country: Greece
детали
Property Status: на барање
Property ID: 37145
правила и услови
Smoking Allowed
Pets Allowed
Party Allowed
Children Allowed

Availability

December 2023
M T W T F S S
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
January 2024
M T W T F S S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
past
today
booked
×

Book Now

Guests
Adults
Ages 13 or above
0
Children
Ages 2 to 12
0
Infants
Under 2 years
0
Close

Add to Favorites
Contact Owner
Share
language
x