Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

Villa Foulis

, ,
Полихроно, Грција, Халкидики
220 еур. 32 eur. во 1/3+1 по ноќевање
Резултатите од пребарувањето
апартман
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

Вила ФУЛИС  се наоѓа во мирен дел на влeзот во Полихроно, оддалечена на 50м од плажа. Располага со 6  апартмани, лоцирирани на 1 и 2 кат со страничен поглед кон море. Капацитетот е 3 возрасни и едно дете до 12год.  Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi  (од 01 Јуни) и клима вклучена во цената.

Апартман бр.1, бр.2 и бр.3 – две соби, брачен и единечен во спалната и еден единечен кревет во кујната, на 1кат.

Апартман бр.4, бр.5 и бр.6 – две соби, брачен и единечен во спалната и еден единечен кревет во кујната, на 2кат.

 

Попуст 12 % за 50 % уплата заклучно со 31.12.2023

 

 

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 + 1 апп

19.05

7 ноќи

220 €

26.05

7 ноќи

240 €

02.06

7 ноќи

290 €

09.06

7 ноќи

390 €

16.06

7 ноќи

440 €

23.06

7 ноќи

460 €

30.06

7 ноќи

490 €

07.07

7 ноќи

520 €

14.07

7 ноќи

590 €

21.07

7 ноќи

590 €

28.07

7 ноќи

590 

04.08

ноќи

590 €

11.08

7 ноќи

590 €

18.08

7 ноќи

590 €

25.08

7 ноќи

520 €

01.09

7 ноќи

400 €

08.09

7 ноќи

360 €

15.09

7 ноќи

330 €

22.09

7 ноќи

290 €

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Прикажи повеќе
цена
Цена за една ноќ: 220 еур. 32 eur. во 1/3+1 по
минимален број на ноќи: 7
адреса
Адреса: информација за точната локација ќе добиете по потврдата на резервацијата
Округот: Грција
Држава: Грција
Земја: Greece
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 38529
карактеристики
акомодација - удобности
TV - телевизија
Wi-Fi безжичен интернет
климатизација
јадење
кујна
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

јуни 2024
П В С Ч П С Н
 1
32 eur.
2
32 eur.
3
32 eur.
4
32 eur.
5
32 eur.
6
32 eur.
7
32 eur.
8
32 eur.
9
32 eur.
10
32 eur.
11
32 eur.
12
32 eur.
13
32 eur.
14
32 eur.
15
32 eur.
16
32 eur.
17
32 eur.
18
32 eur.
19
32 eur.
20
32 eur.
21
32 eur.
22
32 eur.
23
32 eur.
24
32 eur.
7
25
32 eur.
7
26
32 eur.
7
27
32 eur.
7
28
32 eur.
7
29
32 eur.
7
30
32 eur.
7
јули 2024
П В С Ч П С Н
1
32 eur.
7
2
32 eur.
7
3
32 eur.
7
4
32 eur.
7
5
32 eur.
7
6
32 eur.
7
7
32 eur.
7
8
32 eur.
7
9
32 eur.
7
10
32 eur.
7
11
32 eur.
7
12
32 eur.
7
13
32 eur.
7
14
32 eur.
7
15
32 eur.
7
16
32 eur.
7
17
32 eur.
7
18
32 eur.
7
19
32 eur.
7
20
32 eur.
7
21
32 eur.
7
22
32 eur.
7
23
32 eur.
7
24
32 eur.
7
25
32 eur.
7
26
32 eur.
7
27
32 eur.
7
28
32 eur.
7
29
32 eur.
7
30
32 eur.
7
31
32 eur.
7
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x
220 еур. 32 eur. во 1/3+1 по ноќевање