Ресетирање На Лозинка

на барање
кликнете за да ги видите сите слики

CHAIKA BEACH RESORT 3*

,
Сончев брег, Бугарија
Резултатите од пребарувањето
соба, студио, хотелско сместување
летни аранжмани
|0 Спални соби|
Проверка На Достапност

опис

ALL INCLUSIVE !!! 

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE light
ТЕРМИНИ 05.06.2024 – 20.06.2024 11.09.2024 – 20.09.2024
ALL INCLUSIVE
22.06.2024 – 04.07.2024 26.08.2024 – 10.09.2024
ALL INCLUSIVE
05.07.2024 -25.08.2024

ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA

park view 2+2

50 € 63 € 70 €
APARTMAN ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

76 € 91 € 99 €
DBL CHAIKA

sea view 2+2

 55 €
67 €
 75 €
STUDIO ARKADIA

park view 2+2/2+3,3+1

68 € 86 € 92 €
STUDIO CHAIKA

sea view 2+2, 3+0

59 € 72 € 79 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE light и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Детско катче

– Интернет во лоби барот и на рецепција

Попусти:
Дете до 2.99 години – бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view – бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба – 50% од цената за возрасен
Две деца до 11.99 год во студио или апартман – БЕСПЛАТНО
Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман или студио park view – 40% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 20% попуст на регуларната цена
Возрасен на дополнителен кревет во студио/апартман – 25евра на ден
Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА САНСЕТ ТРАВЕЛ

Прикажи повеќе
адреса
Област:
Земја: Bulgaria
детали
Имотната Состојба: на барање
Имот ID: 39322
правила и услови
Пушење Е Дозволено
Дозволени Домашни Миленици
Партијата Е Дозволено
На Децата Им Е Дозволено

Достапност

април 2024
П В С Ч П С Н
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
мај 2024
П В С Ч П С Н
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
минатото
денес
пипнат
×

Проверка На Достапност

Гости
Возрасни лица
На возраст од 13 години или над
0
Деца
На возраст од 2 до 12
0
Доенчиња
Под 2 години
0
Затворете
Додади во Омилени
Сподели
language
x